Պետք է վստահենք մեր հավաքական ուժին, զորավիգ կանգնենք մեր քաջ բանակին ու միաժամանակ պետք է թակենք մեր բոլոր բարեկամների դռները. Մեծի Տանն Կիլիկիո Արամ Ա կաթողիկոս
Պետք է դիմադրենք և հաղթենք.  այսօր՝ հոկտեմբերի 29-ի երեկոյան, Ֆեյսբուքի իր էջում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի խոսքն է մեջբերել  Մեծի Տանն Կիլիկիո Արամ Ա կաթողիկոսը։
«Քիչ առաջ WhatsApp-իս պատասխանելով՝ վարչապետը գրեց. «Պետք է դիմադրենք և հաղթենք»:
«Այո՛, ուրիշ ճանապարհ չկա: Սա յուրաքանչյուր հայի և ողջ հայության հանձնառությունը պետք է դառնա՝ հավատքով շաղախված ու վճռականությամբ կռանված: Հաղթելու համար պետք է համախմբվենք և մեր ողջ ներուժը ի սպաս դնենք Արցախի պաշտպանությանը: Պետք է վստահենք մեր հավաքական ուժին, զորավիգ կանգնենք մեր քաջ բանակին ու միաժամանակ պետք է թակենք մեր բոլոր բարեկամների դռները: Ռազմական հաղթանակը պետք է ապահովի մեր քաղաքական հաղթանակը», նշել է Արամ Ա Վեհափառը:

We need to resist and win — these are the words of Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan that His Holiness Aram I, Catholicos of the Holy See of Cilicia cited in the following message that he posted on his Facebook page:
"A short while ago, in response to my message on WhatsApp, the Prime Minister wrote the following: "We need to resist and win."
Yes, there is no other path. This must become the commitment of every Armenian and all Armenians of the world, with faith and determination. To win, we need to unite and use our full potential for the defense of Artsakh. We need to trust our collective force, support our brave army and knock on the doors of all of our friends at the same time. The military victory will ensure our political victory," news.am reports.