ՃՏՊ Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհին․ կան զոհեր և տուժածներ
Հոկտեմբերի 20-ին, ժամը 07:04-ին Արագածոտնի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Կաքավաձոր գյուղի խաչմերուկում տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ կան տուժածներ:
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։
Պարզվել է, որ Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի 50-րդ կմ-ին «GAZel» մակնիշի մարդատար ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի գոտուց և կողաշրջվել:
Ըստ նախնական տվյալների կա 5 զոհ և 13 տուժած։ Տուժածներից տասը տեղափոխվել են «Արմենիա» ՀԲԿ, երեքը՝ Աշտարակի ԲԿ։

ДТП на автодороге Ереван-Гюмри: есть погибшие и пострадавшие
20-го октября в 07:04 в Арагацотнский региональный центр управления в кризисных ситуациях был получен звонок о том, что на перекрестке села Какавадзор произошло ДТП - есть посртадавшие. Об этом сообщает пресс-служба МЧС РА.
На место происшествия выехал один боевой расчет пожарно-спасательного отряда Регионального спасательного управления СС МЧС РА.
Выяснилось, что на 50-ом км автодороги Ереван-Гюмри автомобиль марки "GAZel" выехал за пределы проезжей части дороги и перевернулся набок.
По предварительным данным есть 5 погибших и 13 пострадавших. 10 из пострадавших были госпитализированы в республиканский медицинский центр "Армения", а 3 - в медцентр города Аштарак.