Արմեն Սարգսյանն ու Աբու Դաբիի թագաժառանգը քննարկել են երկկողմ համագործակցության խթանմանը վերաբերող հարցեր
Աշխատանքային այցով Արաբական Միացյալ Էմիրություններում գտնվող՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը զրույց է ունեցել Աբու Դաբիի թագաժառանգ, երկրի Զինված ուժերի գերագույն հրամանատարի տեղակալ, շեյխ Մոհամմեդ բին Զայեդ Ալ Նահյանի հետ:
Հայաստանի նախագահը և Աբու Դաբիի թագաժառանգը քննարկել են հայ-էմիրաթական բարեկամական հարաբերություններին և շարունակական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Նրանք անդրադարձել են երկու երկրների միջև ներդրումներին և տնտեսության տարբեր ոլորտներում փոխգործակցության խթանմանը, նախագահ Սարգսյանի՝ այցի ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացմանը վերաբերող հարցերի։

Армен Саркисян и наследный принц Абу-Даби обсудили вопросы стимулирования двустороннего сотрудничества
Находящийся с рабочим визитом в Объединенных Арабских Эмиратах президент Республики Армения Армен Саркисян провел беседу с наследным принцем Абу-Даби, заместителем Верховного главнокомандующего Вооруженными силами страны Шейхом Мохаммедом бин Зайдом Аль Нахайяном.
Президент Армении и наследный принц Абу-Даби обсудили вопросы, касающиеся армяно-эмиратских дружественных отношений и продолжающегося сотрудничества.
Они коснулись вопросов стимулирования взаимодействия двух стран в области инвестиций и различных отраслей экономики, обсудили ход реализации договорённостей, достигнутых в ходе визита президента Саркисяна .