Վարչապետը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Չինաստանի նախագահին և վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինին և Պետական խորհրդի վարչապետ Լի Կեցյանին՝ չինական Նոր տարվա առթիվ:
Չինաստանի նախագահին ուղղված շնորհավորական ուղերձում ասված է.
Ջերմ շնորհավորանքներ ու բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ և Չինաստանի բարեկամ ժողովրդին չինական Նոր տարվա՝ Գարնան տոնի կապակցությամբ: Գարնան տոնը պատմության խորքից եկող, միևնույն ժամանակ արդիական, ամենասիրված ընտանեկան տոնն է Չինաստանում։ Թող այն առողջություն, նոր ձեռքբերումներ և ուրախություն բերի բոլոր ընտանիքներին։
Հայաստանը մեծ կարևորություն է տալիս Չինաստանի հետ ավանդական բարեկամական հարաբերությունների շարունակական սերտացմանն ու խորացմանը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների։
Ընդունեք խնդրեմ, Ձերդ Գերազանցություն, քաջառողջության և հաջողությունների մաղթանքներս»:
Չինաստանի վարչապետին ուղղված ուղերձում նշված է.
Ի սրտե շնորհավորում ու ջերմ բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ և Չինաստանի կառավարությանը չինական Նոր տարվա՝ Գարնան տոնի կապակցությամբ: Թող այն հետագա զարգացում, բարեկեցություն և երջանկություն բերի Չինաստանի բարեկամ ժողովրդին։
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Չինաստանի հետ ավանդական բարեկամության, փոխադարձ վստահության և փոխշահավետության վրա հիմնված բազմաբովանդակ համագործակցության հետևողական սերտացումն ու ամրապնդումը:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ բարեկամ Չինաստանին՝ խաղաղություն և նորանոր ձեռքբերումներ»:

PM Pashinyan Sends Congratulatory Messages to the President and Prime Minister of China
Prime Minister Nikol Pashinyan sent congratulatory messages to the President of the People's Republic of China Xi Jinping and the Premier of the State Council Li Keqiang on the occasion of the Chinese New Year.
The congratulatory message addressed to the President of China reads as follows,
I convey warm congratulations and best wishes to you and the friendly people of China on the occasion of the Chinese New Year, Spring Festival. Spring Festival is a holiday that has historical roots and at the same time is the most popular family holiday in China. May it bring health, new achievements and joy to all families.
Armenia attaches great importance to the continuous strengthening and deepening of traditional friendly relations with China for the benefit of our peoples.
Please accept, Your Excellency, my best wishes for good health and success."
The message addressed to the Prime Minister of China states:
I wholeheartedly congratulate and convey best wishes to you and the Government of China on the occasion of the Chinese New Year, Spring Festival. May it bring further development, prosperity and happiness to the friendly people of China.
Armenia attaches great importance to the consistent strengthening and deepening of multifaceted cooperation with China based on traditional friendship, mutual trust and mutual benefit․