Վարչապետը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Չինաստանի նախագահին և վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինին և Պետական խորհրդի վարչապետ Լի Կեցյանին՝ չինական Նոր տարվա առթիվ:
Չինաստանի նախագահին ուղղված շնորհավորական ուղերձում ասված է.
Ջերմ շնորհավորանքներ ու բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ և Չինաստանի բարեկամ ժողովրդին չինական Նոր տարվա՝ Գարնան տոնի կապակցությամբ: Գարնան տոնը պատմության խորքից եկող, միևնույն ժամանակ արդիական, ամենասիրված ընտանեկան տոնն է Չինաստանում։ Թող այն առողջություն, նոր ձեռքբերումներ և ուրախություն բերի բոլոր ընտանիքներին։
Հայաստանը մեծ կարևորություն է տալիս Չինաստանի հետ ավանդական բարեկամական հարաբերությունների շարունակական սերտացմանն ու խորացմանը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների։
Ընդունեք խնդրեմ, Ձերդ Գերազանցություն, քաջառողջության և հաջողությունների մաղթանքներս»:
Չինաստանի վարչապետին ուղղված ուղերձում նշված է.
Ի սրտե շնորհավորում ու ջերմ բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ և Չինաստանի կառավարությանը չինական Նոր տարվա՝ Գարնան տոնի կապակցությամբ: Թող այն հետագա զարգացում, բարեկեցություն և երջանկություն բերի Չինաստանի բարեկամ ժողովրդին։
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Չինաստանի հետ ավանդական բարեկամության, փոխադարձ վստահության և փոխշահավետության վրա հիմնված բազմաբովանդակ համագործակցության հետևողական սերտացումն ու ամրապնդումը:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ բարեկամ Չինաստանին՝ խաղաղություն և նորանոր ձեռքբերումներ»:

Пашинян направил поздравительные послания председателю и премьеру Госсовета КНР
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительные послания председателю Китайской Народной Республики Си Цзиньпину и премьеру Госсовета Китайской Народной Республики Ли Кэцяну по случаю китайского Нового года.
Сердечно направляю Вам и дружественному народу Китая теплые поздравления и наилучшие пожелания по случаю китайского Нового года - Праздника весны. Праздник весны — это исходящий из глубины веков и в то же время актуальный и самый любимый семейный праздник в Китае. Пусть он принесет здоровья, новых достижений и радости всем семьям.
Армения придает большое значение постоянному укреплению и углублению традиционно дружественных отношений с Китаем на благо наших народов.
Примите, Ваше Превосходительство, мои наилучшие пожелания здоровья и успехов".
От всего сердца направляю Вам и правительству Китая теплые поздравления и наилучшие пожелания по случаю китайского Нового года - Праздника весны. Пусть он принесет дальнейшее развитие, процветание и счастье дружественному народу Китая.
Армения придает большое значение последовательному сближению и укреплению многопланового сотрудничества, основанного на традиционной дружбе, взаимном доверии и взаимной выгоде с Китаем.