ԱԺ նախագահի լիազորությունները ժամանակավորապես կստանձնի Հակոբ Արշակյանը
Ազգային ժողովի նախագահի լիազորությունները ժամանակավորապես կկատարի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը: Այս մասին տեղեկանում են ՀՀ ԱԺ հասարակության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչության տարածած հաղորդագրությունից:
««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 6-րդ հոդվածի 4-րդ մասի համաձայն՝ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի՝ նախագահի լիազորությունները դադարած համարելու մասին արձանագրության հրապարակման պահից մինչև նորընտիր Հանրապետության նախագահի կողմից պաշտոնի ստանձնումն Ազգային ժողովի նախագահի լիազորությունները կկատարի Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

Полномочия председателя Национального собрания временно возложены на Акопа Аршакяна
Обязанности спикера НС временно будет исполнять вице-спикер НС Акоп Аршакян. Сообщение об этом распространило Управление по связям с общественностью и СМИ Национального собрания.
"Согласно ч.4 ст.6 Конституционного закона “Регламент Национального Собрания”, с момента опубликования протокола о прекращении полномочий Президента Республики А.Саркисяна до вступления в должность новоизбранного Президента Республики полномочия Председателя НС будет исполнять вице-спикер НС А.Аршакян", - отмечается в сообщении НС.