ՀՀ նախագահն ու Հայաստանում Ղազախստանի դեսպանը մտքեր են փոխանակվել հայ-ղազախական համագործակցության շուրջ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը մարտի 29-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևին:
Ինչպես հայտնում են նախագահի աշխատակազմից, Դեսպան Իմանբաևը շնորհավորել է Վահագն Խաչատուրյանին նախագահի պաշտոնում ընտրվելու առթիվ, մաղթել արդյունավետ աշխատանք:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել հայ-ղազախական երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերով համագործակցության շուրջ:

Президент Ваагн Хачатурян принял посла Казахстана в Армении
Президент Ваагн Хачатурян принял сегодня Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Казахстан в Республике Армения Болата Иманбева.
Как сообщили в Управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, посол Иманбаев поздравил Ваагна Хачатуряна с избранием на пост президента и пожелал ему плодотворной работы.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями об армяно-казахстанском сотрудничестве в двустороннем и многостороннем форматах. Также были затронуты вопросы региональной безопасности и стабильности.