Վարչապետն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի Ֆրանսիայի համանախագահ Բրիս Ռոքֆոյին
Վարչապետը կարևորել է Ֆրանսիայի դերը որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ պետություն և ողջունել պարոն Ռոքֆոյի այցը, ինչը հնարավորություն կտա քննարկել իրավիճակն Արցախում և այս համատեքստում տեղի ունեցող գործընթացները:
Զրուցակիցներն ընդգծել են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության դերը ԼՂ հիմնախնդրի համապարփակ կարգավորման գործում։
Անդրադարձ է կատարվել հումանիտար հարցերին, ինչպես նաև խաղաղության պայմանագրի շուրջ Ադրբեջանի հետ բանակցությունների հնարավորությանը: Այս առումով, շեշտվել է ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահության և համանախագահ երկրների միջնորդական դերը:

Пашинян принял французского сопредседателя Минской группы ОБСЕ Брайса Рокфея
Премьер-министр подчеркнул важную роль Франции как сопредседателя Минской группы ОБСЕ и поприветствовал визит г-на Рокфея, который позволит обсудить ситуацию в Арцахе и происходящие в этом контексте процессы.
Собеседники подчеркнули роль сопредседательства Минской группы ОБСЕ во всеобъемлющем урегулировании нагорно-карабахского конфликта.
Были затронуты гуманитарные вопросы, а также возможность заключения мирного соглашения с Азербайджаном. В этой связи была подчеркнута посредническая роль сопредседательства и стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ.