Վարչապետն ընդունել է ԵԱՀԿ ՄԽ ԱՄՆ համանախագահ Էնդրյու Շոֆերին
Վարչապետը կարևորել է ԱՄՆ դերը որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ պետություն և ողջունել Էնդրյու Շոֆերի այցը, ինչը հնարավորություն կտա քննարկել իրավիճակը Լեռնային Ղարաբաղում և այս համատեքստում տեղի ունեցող գործընթացները:
Զրուցակիցներն ընդգծել են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության դերը ԼՂ հակամարտության համապարփակ կարգավորման գործում։
Անդրադարձ է կատարվել հումանիտար խնդիրներին, ինչպես նաև խաղաղության պայմանագրի շուրջ Ադրբեջանի հետ բանակցություններ սկսելու հնարավորությանը: Այս առումով, ՀՀ վարչապետը շեշտել է ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահության և համանախագահ երկրների միջնորդական դերը:

Пашинян принял американского сопредседателя Минской группы ОБСЕ Эндрю Шефера
Премьер-министр подчеркнул важную роль США как сопредседателя Минской группы ОБСЕ и приветствовал визит Эндрю Шефера, который даст возможность обсудить ситуацию в Нагорном Карабахе и происходящие в этом контексте процессы.
Собеседники подчеркнули роль сопредседательства Минской группы ОБСЕ во всеобъемлющем урегулировании нагорно-карабахского конфликта.
Были затронуты гуманитарные вопросы, а также возможность начала переговоров с Азербайджаном по мирному соглашению. В этой связи премьер-министр Республики Армения подчеркнул посредническую роль сопредседательства и стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ.