Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Ալեքսանդր այգու Անհայտ զինվորի հուշահամալիր
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Մոսկվայի Ալեքսանդր այգու Անհայտ զինվորի հուշահամալիր` հարգանքի տուրք մատուցելու 1941-1945թթ. Հայրենական Մեծ պատերազմում զոհված զինվորների հիշատակին:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, վարչապետը ծաղկեպսակ տեղադրեց հուշահամալիրի մոտ ու ծաղիկներ խոնարհեց Անմար կրակի մոտ։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երկօրյա պաշտոնական այցով Ռուսաստանի Դաշնությունում է։ Վարչապետն ապրիլի 20-ին հանդիպում կունենա ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինի, Ռուսաստանի Պետական Դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի, ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ: Նախատեսված է նաև վարչապետի այցը Նիժնի Նովգորոդ:

Премьер-министр посетил памятник Неизвестному солдату в Александровском парке
Премьер-министр РА Никол Пашинян посетил памятник Неизвестному солдату в Александровском парке в Москве, чтобы почтить память воинов, погибших в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов.
Как передает корреспондент "Арменпресс", премьер-министр возложил венок к мемориалу и возложил цветы к Вечному огню.
Фото: Геворга Перкуперкяна
Премьер-министр Никол Пашинян находится с двухдневным официальным визитом в Российской Федерации. 20 апреля Премьер-министр встретится с Председателем Государственной Думы РФ Михаилом Мишустиным, Председателем Государственной Думы РФ Вячеславом Володиным и Председателем Совета Федерации РФ Валентиной Матвиенко. Также запланирован визит премьер-министра в Нижний Новгород.
19 апреля Премьер-министр Республики Армения встретился с Президентом Российской Федерации Владимиром Путиным.