Արարատ Միրզոյանը մեկնում է ԱՄՆ
Մայիսի 2-6-ը ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ՝ մասնակցելու Հայ-ամերիկյան ռազմավարական երկխոսության նիստին: Այս մասին հայտարարություն է տարածել ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը:
«Վաշինգտոնում Արարատ Միրզոյանը նաև հանդիպումներ կանցկացնի ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի, USAID տնօրեն Սամանթա Փաուերի, ԱՄՆ նախագահի հատուկ օգնական Ամանդա Սլոթի և այլ գործընկերների հետ։
Տեղի կունենան հանդիպումներ ԱՄՆ Կոնգրեսի բարձրաստիճան ներկայացուցիչների հետ։
Այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարարը ելույթով հանդես կգա Ատլանտյան խորհուրդ ուղեղային կենտրոնում»,- «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Վահան Հունանյանը:

Глава МИД Армении посетит США
2-6 мая министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян посетит с рабочим визитом Соединенные Штаты Америки для участия в заседании стратегического диалога Армения-США. Об этом сообщил пресс-секретарь министерства иностранных дел Армении Ваан Унанян.
"В Вашингтоне Арарат Мирзоян также встретится с госсекретарем США Энтони Блинкеном, администратором USAID Самантой Пауэр, специальным помощником президента США Амандой Слот и другими коллегами.
Состоятся встречи с высокопоставленными представителями Конгресса США.
В рамках визита министр иностранных дел РА выступит с речью в аналитическом центре Atlantic Council", - отмечается в сообщении.