Արարատ Միրզոյանը մեկնում է ԱՄՆ
Մայիսի 2-6-ը ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ՝ մասնակցելու Հայ-ամերիկյան ռազմավարական երկխոսության նիստին: Այս մասին հայտարարություն է տարածել ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը:
«Վաշինգտոնում Արարատ Միրզոյանը նաև հանդիպումներ կանցկացնի ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի, USAID տնօրեն Սամանթա Փաուերի, ԱՄՆ նախագահի հատուկ օգնական Ամանդա Սլոթի և այլ գործընկերների հետ։
Տեղի կունենան հանդիպումներ ԱՄՆ Կոնգրեսի բարձրաստիճան ներկայացուցիչների հետ։
Այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարարը ելույթով հանդես կգա Ատլանտյան խորհուրդ ուղեղային կենտրոնում»,- «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Վահան Հունանյանը:

Foreign Minister of Armenia Will Leave for US
On May 2-6, Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan will pay a working visit to the United States of America to participate in the session of Armenia-US Strategic Dialogue, Armenian Foreign Ministry spokesperson Vahan Hunanyan said.
"In Washington, Ararat Mirzoyan will also meet with US Secretary of State Anthony Blinken, USAID Director Samantha Power, US Special Assistant to the President Amanda Sloat and other colleagues.
Meetings with high-ranking representatives of the US Congress will take place.
Within the framework of the visit, the Foreign Minister of Armenia will deliver remarks at the Atlantic Council think tank,'' Hunanyan said.