Ռուսաստանի և Թուրքիայի պաշտպանության նախարարները քննարկել են Ուկրաինայում տիրող իրավիճակը
Ռուսաստանի պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուն Թուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարի հետ հեռախոսազրույցում քննարկել է Ուկրաինայում տիրող իրավիճակը, այդ թվում՝ հումանիտար հարցերը:  Այս մասին երկուշաբթի օրը հայտնել են Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարությունից։
«Թուրքական կողմի նախաձեռնությամբ 2022 թվականի մայիսի 2-ին հեռախոսազրույցներ են տեղի ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի և Թուրքիայի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարի միջև։ Բանակցությունների ընթացքում քննարկվել է Ուկրաինայում տիրող իրավիճակը, այդ թվում՝ հումանիտար հարցեր»,- նշվում է հաղորդագրությունում, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:

Russian Defense Minister Sergey Shoigu and his Turkish counterpart Hulusi Akar have discussed the current situation in Ukraine, including humanitarian issues, in a telephone conversation, Russia’s Defense Ministry said in a statement on Monday.
"Telephone talks between Defense Minister of the Russian Federation Sergey Shoigu and Defense Minister of the Turkish Republic Hulusi Akar were held at the initiative of the Turkish side on May 2, 2022. The talks focused on the current situation in Ukraine, including humanitarian issues," the statement said, TASS reports.