Ռուսաստանի և Թուրքիայի պաշտպանության նախարարները քննարկել են Ուկրաինայում տիրող իրավիճակը
Ռուսաստանի պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուն Թուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարի հետ հեռախոսազրույցում քննարկել է Ուկրաինայում տիրող իրավիճակը, այդ թվում՝ հումանիտար հարցերը:  Այս մասին երկուշաբթի օրը հայտնել են Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարությունից։
«Թուրքական կողմի նախաձեռնությամբ 2022 թվականի մայիսի 2-ին հեռախոսազրույցներ են տեղի ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարար, բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուի և Թուրքիայի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարի միջև։ Բանակցությունների ընթացքում քննարկվել է Ուկրաինայում տիրող իրավիճակը, այդ թվում՝ հումանիտար հարցեր»,- նշվում է հաղորդագրությունում, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:

Министры обороны России и Турции обсудили ситуацию на Украине
Министр обороны России генерал армии Сергей Шойгу в телефонном разговоре с министром национальной обороны Турции Хулуси Акаром обсудил текущую ситуацию на Украине, в том числе гуманитарные вопросы. Об этом как передает ТАСС, сообщили в понедельник в Минобороны РФ.
"По инициативе турецкой стороны 2 мая 2022 года состоялись телефонные переговоры между министром обороны Российской Федерации генералом армии Сергеем Шойгу и министром национальной обороны Турецкой Республики Хулуси Акаром. В ходе переговоров обсуждалась текущая ситуация на Украине, в том числе гуманитарные вопросы", - отмечается в сообщении.