Զելենսկիին հարկավոր չէ «խաղաղության պայմանագիր». Մեդվեդև
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին խաղաղ կարգավորման կարիք չունի, վստահ է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը։
«Զելենսկին ոչ մի խաղաղության պայմանագրի կարիք չունի, նրա համար խաղաղությունը դա վերջն է»,- իր Telegram ալիքում ասել է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի ղեկավարի տեղակալը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
Այդ վերջը, ըստ Մեդվեդևի, կարող է լինել «կամ արագ՝ նացիստների կողմից, ովքեր նրան կախաղան կբարձրացնեն»՝ «ռուսների հետ դավաճանության համար», կամ ավելի դանդաղ՝ մրցակիցների կողմից, ովքեր կհասնեն նրան հեռացնելու որպես նախագահ, որը պատերազմ է պարտվել»։
Նա մատնանշել է, որ «դա հաստատում են իր շուրջը գտնվող տարբեր խառնաշփոթներ, որոնք գոռում են, որ խաղաղության պայմանագիր չի լինելու»։

Медведев считает, что Зеленскому не нужен "никакой мирный договор"
Президенту Украины Владимиру Зеленскому не нужно мирное урегулирование, уверен заместитель председателя Совета безопасности России Дмитрий Медведев.
"Не нужен Зеленскому никакой мирный договор. Для него мир - это конец", - заявил замглавы СБ РФ в своем Telegram-канале, передает ТАСС.
Этот конец, по мнению Медведева, может быть "либо быстрый - от нацистов, которые повесят его "на гiлляку" за сговор с москалями, либо более медленный - от конкурентов, которые добьются его смещения как президента, проигравшего войну". Он указал на то, что "это подтверждают и разные шавки вокруг него, которые тявкают, что мирного договора не будет".
"Поэтому Зеленский и дальше будет клянчить деньги и оружие у Запада, доказывая, что он в игре, что он - надежда либерального мира, что он - последний бастион европейской демократии, которую хочет растерзать медведь в ватнике", - сказал Медведев.