Նիկոլ Փաշինյանը մայիսի 16-ին կմեկնի Մոսկվա
Երկուշաբթի օրը Մոսկվայում տեղի կունենա Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գագաթաժողովը: Այս մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, գրում է Ինետերֆաքսը:
«Մայիսի 16-ին՝ ՀԱՊԿ 30-ամյակի կապակցությամբ, Մոսկվայում տեղի կունենա ՀԱՊԿ անդամ երկրների գագաթնաժողովը, որը կլինի և՛ առաջնորդների հանդիպում, և՛ նրանց առանձին շփում՝ աշխատանքային նախաճաշի ձևաչափով։
Միջոցառման արդյունքների մասին լրագրողներին տեղեկատվություն կտան ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը և ներկայումս ՀԱՊԿ - ում նախագահող Հայաստանի կառավարության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը» - հինգշաբթի լրագրողներին ասել է Պեսկովը։

Pashinyan to Leave for Moscow on May 16
The summit of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) will take place in Moscow on May 16, which will be attended by Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan and CSTO Secretary General Stanislav Zas, Russian presidential spokesperson Dmitry Peskov said, according to Armenpress Interfax reported.
''The summit of the member states of the CSTO will take place in Moscow on the occasion of the 30th anniversary of the CSTO. Both the meeting of the leaders and their private conversation in the format of a luncheon are expected. CSTO Secretary General Stanislav Zas and Prime Minister Nikol Pashinyan of Armenia, the current chair in the CSTO, will brief reporters on the results of the event'', Peskov said.