Ղազախստանում ՀՀ դեսպանն այդ երկրի ԱԳ նախարարի տեղակալի հետ քննարկել է տարածաշրջանային և միջազգային հարցեր
Ղազախստանի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Արմեն Ղևոնդյանը իր հավատարմագրերի պատճենը հանձնեց Ղազախստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Երմուխամբետ Կոնուսպաևին: Այս մասին տեղեկանում ենք Ղազախսանում ՀՀ դեսպանության ֆեյսբուքյան էջից:
Հայաստանի և Ղազախստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման առաջիկայում նախատեսված 30-ամյակի համատեքստում տեղի ունեցավ մտքերի փոխանակում հայ-ղազախստանյան փոխգործակցության ներկա իրավիճակի և զարգացման հեռանկարների շուրջ, այդ թվում՝ բազմակողմ և ինտեգրացիոն միավորումների շրջանակներում:
Դիտարկվեց երկկողմ միջպետական համագործակցության մեխանիզմների մասով շփումների ժամանակացույցը: Անդրադարձ կատարվեց տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի արդի հարցերին:
Ե.Կոնուսպաևը Ա.Ղևոնդյանին մաղթեց հաջողություններ Ղազախստանում Հայաստանի դիվանագիտական առաքելության առաջնահերթությունների իրականացման հարցում:

Посол Армении в Казахстане обсудил с заместителем министра ИД этой страны региональные и международные вопросы
Новоназначенный Посол Республики Армения в Республике Казахстан Армен Гевондян вручил Заместителю Министра иностранных дел Республики Казахстан Ермухамбету Конуспаеву копии верительных грамот.
Посольство Армении в Казахстане сообщает, что в контексте предстоящего 30-летия установления дипломатических отношений между Армений и Казахстаном состоялся обмен мнениями о состоянии и перспективах развития армяно-казахстанского взаимодействия, в том числе и в рамках многосторонних и интеграционных объединений.
Рассмотрен график контактов по линии двусторонних межгосударственных механизмов сотрудничества. Затронуты актуальные вопросы региональной и международной повестки дня.
Е.Конуспаев пожелал А.Гевондяну успехов в реализации приоритетов дипломатической миссии Армении в Казахстане.