Վարչապետը ծանոթացել է «Անվերջության ժապավեն» և «Արձագանք» արձանների վերականգնման ուղղությամբ իրականացված աշխատանքներին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ծանոթացել է Երևան-Սևան ճանապարհահատվածում գտնվող «Անվերջության ժապավեն» և «Արձագանք» արձանների վերականգնման և տարածքների բարեկարգման աշխատանքներին:
Կառավարության ղեկավարին ուղեկցել է Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանը:
Կառավարությունը «Անվերջության ժապավեն» և «Արձագանք» արձանների վերականգնման համար, համապատասխանաբար, հատկացրել էր 178 և 62,5 մլն դրամ:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է արձանների և նրանց հարակից տարածքների պատշաճ պահպանության ուղղությամբ վերահսկողության իրականացումը: Ընդգծվել է, որ պատմամշակութային հուշարձանների վերականգնման աշխատանքները շարունակելու են գտնվել կառավարության ուշադրության ներքո:

Пашинян ознакомился с работами по реставрации памятников "Лента бесконечности" и "Эхо"
Премьер-министр Никол Пашинян сегодня ознакомился с работами по реставрации находящихся на автомагистрали Ереван-Севан памятников "Лента бесконечности" и "Эхо" и благоустройству прилегающих к ним территорий. Премьер-министра сопровождал министр образования, науки, культуры и спорта Ваграм Думанян.
На реставрацию памятников "Лента бесконечности" и "Эхо" правительство выделило 178 и 62,5 млн драмов соответственно.
Премьер-министр Пашинян подчеркнул важность обеспечения надлежащей охраны памятников и прилегающих к ним территорий. Было подчеркнуто, что реставрация культурно-исторических памятников и впредь будет находиться в центре внимания правительства.