Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Համաշխարհային առևտրային կենտրոնների ասոցիացիայի գործադիր տնօրենին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Համաշխարհային առևտրային կենտրոնների ասոցիացիայի գործադիր տնօրեն Ռոբին վան Պույենբրոքին, «ՌԵՆՇԻՆ» քաղաքաշինական ներդրումային ընկերության հիմնադիր Էդուարդ Մարությանին և ընկերության տնօրեն Լևոն Կասպարովին:
Հանդիպմանը վարչապետին է ներկայացվել Երևանում համաշխարհային առևտրի կենտրոն հիմնելու նախագիծը, որն արժանացել է նաև Առևտրի համաշխարհային կազմակերպության հավանությանը: Մանրամասն ներկայացվել են նախագծի առավելությունները, բիզնեսի համար ստեղծվելիք պայմաններն ու հնարավորությունները:
Վարչապետ Փաշինյանը նշել է, որ կառավարությունը հետաքրքրված է նախագծով և առաջարկել առաջիկայում շարունակել քննարկումները շահագրգիռ գերատեսչությունների հետ՝ նախագծի իրականացման հնարավորությունները գնահատելու և համապատասխան գործողությունների «ճանապարհային քարտեզ» մշակելու նպատակով:

Prime Minister Nikol Pashinyan received Robin van Puyenbroeck , Executive Director of the World Trade Centers Association, Eduard Marutyan, Founder of RENSIN Urban Development Investment Company, and Levon Kasparov, Director of the company.
During the meeting, the project of establishing a World Trade Center in Yerevan was presented to the Prime Minister, which was also approved by the World Trade Organization. The benefits of the project, the conditions and opportunities for business were presented in detail.
Prime Minister Pashinyan noted that the Government is interested in the project, proposing to continue discussions with relevant agencies in the near future to evaluate the project implementation possibilities, to develop a "road map" of relevant actions.