Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին առաջարկել է երկրում ռազմական դրությունը երկարաձգել է 90 օրով՝ մինչև օգոստոսի 23-ը։ Այս մասին ասված է խորհրդարանի կողմից նախագահի հրամանագրի հաստատման մասին օրինագծի տեքստում, որը հրապարակվել է չորեքշաբթի օրը Գերագույն ռադայի կայքում, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Ուկրաինայում ռազմական դրության ժամկետը 2022 թվականի մայիսի 25-ի ժամը 05:30-ից երկարաձգել 90 օր ժամկետով»,- ասվում է փաստաթղթում։
Նախկինում Ուկրաինայում ռազմական դրությունը, որը մտցվել էր փետրվարի 24-ին, երկու անգամ երկարացվել էր 30 օրով։

Президент Украины Владимир Зеленский предложил продлить срок действия военного положения в стране на 90 дней - до 23 августа. Об этом говорится в тексте законопроекта об утверждении президентского указа парламентом, опубликованном в среду на сайте Верховной рады, передает ТАСС
"Продлить срок действия военного положения на Украине с 5 часов 30 минут 25 мая 2022 года сроком на 90 суток", - говорится в документе.
Ранее действие военного положения на Украине, введенного 24 февраля, дважды продлевался на срок в 30 дней.