Վարչապետ Փաշինյանն առանձնազրույց է ունեցել Շառլ Միշելի հետ
Աշխատանքային այցով Բրյուսելում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն առանձնազրույց է ունեցել Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են այսօր նախատեսված Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի եռակողմ հանդիպմանը և կարևորել երկխոսության շարունակականությունը:
Նիկոլ Փաշինյանը ներկայացրել է Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված իրավիճակը, հումանիտար խնդիրներն ու ընդգծել դրանց լուծման անհրաժեշտությունը:
ՀՀ վարչապետը և Շառլ Միշելը մտքեր են փոխանակել նախորդ տարվա դեկտեմբերի 14-ին, ինչպես նաև ընթացիկ տարվա ապրիլի 6-ին Բրյուսելում կայացած եռակողմ հանդիպմանը ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքի վերաբերյալ:
Կողմերը հույս են հայտնել, որ այսօրվա եռակողմ բանակցությունները կլինեն արդյունավետ, ինչը կնպաստի կայունությանն ու խնդիրների համապարփակ կարգավորմանը:
Նիկոլ Փաշինյանը և Շառլ Միշելը քննարկել են նաև Հայաստան-ԵՄ երկկողմ օրակարգին վերաբերող հարցեր, մասնավորապես, ԵՄ-ի կողմից Հայաստանի համար հայտարարված 2.6 միլիարդ եվրոյի տնտեսական և ներդրումային փաթեթի իրականացման ընթացքը:

Prime Minister Nikol Pashinyan, who is in Brussels on a working visit, had a private conversation with the President of the European Council Charles Michel.
The interlocutors referred to the trilateral meeting of the Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan, the President of the European Council Charles Michel and the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev scheduled for today, attaching importance to the continuation of the dialogue.
Nikol Pashinyan presented the situation around Nagorno Karabakh, humanitarian issues and stressed the need to solve them.
The Prime Minister of the Republic of Armenia and Charles Michel exchanged views on the implementation of the agreements reached at the trilateral meetings in Bruseels on December 14 last year, as well as on April 6 this year.
The sides expressed hope that today's trilateral talks will be fruitful, which will contribute to stability and a comprehensive settlement of the issues.
Nikol Pashinyan and Charles Michel also discussed issues related to the Armenia-EU bilateral agenda, in particular, the implementation of the € 2.6 billion economic-investment package announced by the EU for Armenia.