Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ:
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Վրաստանի ազգային տոնի՝ պետական անկախության վերականգնման օրվա կապակցությամբ։
Հարևան և բարեկամ Վրաստանի անկախ պետականության անխախտ ուղին կարևորվում է հայ և վրաց ժողովուրդների՝ սեփական ինքնությունը և հոգևոր արժեքները դարեր շարունակ պահպանելու, պատմության դժվարին շրջափուլերում միմյանց նեցուկ լինելու և բարեկամության ոգուն ու էությանը հավատարիմ մնալու առումով:
Վստահ եմ, որ մեր երկու երկրների միջև հարաբերությունների հիմքում առկա բազմոլորտ փոխգործակցության արդյունավետ փորձն ապագայում ևս անհրաժեշտ ջանքերի ներդրմամբ կհամալրվի փոխշահավետ ձեռքբերումներով և նորանոր նվաճումներով՝ ի նպաստ երկու երկրների ժողովուրդների բարօրության և տարածաշրջանային առկա մարտահրավերների հաղթահարման ու առաջընթացի:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և բեղմնավոր գործունեություն, իսկ Վրաստանի եղբայրական ժողովրդին՝ բարեկեցություն և հարատև խաղաղություն»:

PM Pashinyan Sends Congratulatory Message to Prime Minister of Georgia
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Georgian Prime Minister Irakli Garibashvili on the occasion of the country's national holiday. The message reads as follows,
I warmly congratulate you on the national holiday of Georgia - the day of restoration of state independence.
The inviolable path of independent statehood of friendly and neighboring Georgia is important in terms of Armenian and Georgian peoples preserving their own identity and religious values for centuries, standing with each other in difficult periods of history, and adhering to the spirit and essence of friendship.
I am confident that the effective experience of multifaceted cooperation at the core of the relations between our two countries will be complemented in the future with new and mutually beneficial achievements through investment of necessary efforts, for the benefit of the welfare of the peoples of the two countries, for overcoming existing regional challenges and for progress.
I wish you good health and fruitful activity, and welfare and lasting peace to the brotherly people of Georgia".