Մեդվեդևն անիրագործելի է համարել այն պայմանները, որոնք Զելենսկին առաջադրում է զինադադարի համար
Ռուսաստանի Դաշնության Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը հայտարարել է, որ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկիի՝ հրադադարի համար առաջադրված պայմաններն իրատեսական չեն, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Պայմանները, որոնք Զելենսկին առաջադրում է զինադադարի համար, կատեգորիկ են մինչև հիմարության աստիճան և սկզբունքորեն անհնարին»,- հինգշաբթի գրել է Մեդվեդևը Telegram-ի իր ալիքում։
Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահն ուշադրություն է հրավիրել այն փաստի վրա, որ Ուկրաինայի նախագահը «պահանջում է նորից ուկրաինական դարձնել Դոնբասը և Ղրիմը, կարծես չգիտի դրանց բնակիչների կամքը»։
«Դուրս բերենք բոլոր զորքերը Դոնբասից՝ ուկրաինական բանակին թողնելով մարդկանց դեմ բռնաճնշումների ողջ հնարավորությունը։ Եվ հետո, հավանաբար, կսկսվի ինչ-որ բան պայմանավորվելը»,- Զելենսկիի մեկ այլ պայման է անվանել Մեդվեդևը։
«Վերջնագրերը գեղեցիկ են հնչում միայն թղթի վրա: Այո, և դրանք սովորաբար հնչում են ոչ թե ակնհայտ թուլության, այլ ուժի դիրքերից: Հաղթանակի պահին, ոչ թե պարտության: Սթափ գլխով, այլ ոչ հոգեմետ դեղերի ազդեցության տակ»,- մատնանշել է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահը։

Dmitry Medvedev, deputy chairman of the Russian Security Council, on Thursday said the conditions that Ukrainian President Vladimir Zelensky is setting for a truce aren’t feasible, TASS reports.
"The conditions that Zelensky is putting forward for a truce are categorical to the point of idiocy and unfeasible in principle," Medvedev said on Telegram. The official said that the Ukrainian president "demands to make Donbass and Crimea Ukrainian again, as if he’s unaware of the will of their residents."
"Withdraw all troops from Donbass, giving the Ukrainian army a field day for repressions against people," he said. "And then, perhaps, he will start to have talks about something."
"Ultimatums sound nice only on paper," Medvedev continued. "And they usually are made from a position of strength, not obvious weakness. At the moment of victory, not defeat. With a sober mind, not on psychotropic drugs.".