Ոստիկանությունը ձերբակալել է ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիի ամուսնուն՝ հարբած վիճակում մեքենա վարելու համար, հայտնում է NEWS.am-ը։
Կալիֆորնիայի նահանգի Նապա շրջանի իրավախախտումների համակարգի տվյալներով՝ տղամարդուն ձերբակալել են շաբաթ օրը՝ մայիսի 29-ին, տեղական ժամանակով 23:44-ին: Հաղորդվում է, որ նրա արյան մեջ ալկոհոլի պարունակությունը 0,08 պրոմիլից բարձր է եղել։ Փոլ Փելոսիի համար 5000 դոլարի գրավ է սահմանվել։
CNN-ը հայտնում է, որ Փելոսին արդեն ազատ է արձակվել։ Նշվում է նաև, որ ինքը՝ Նենսի Փելոսին, այդ ժամանակ եղել է ԱՄՆ-ի արևելյան ափին, նա ելույթ է ունեցել Ռոդ Այլենդի Բրաունի համալսարանի շրջանավարտների ավարտական արարողության ժամանակ։

Мужа спикера конгресса Нэнси Пелоси задержали за пьяное вождение
Полиция задержала супруга спикера палаты представителей конгресса США Нэнси Пелоси за езду в нетрезвом виде, сообщает CNN, передает газета.ru.
Согласно данным системы правонарушений округа Напа, штат Калифорния, мужчину задержали в субботу, 29 мая, в 23:44 по местному времени (9:44 мск воскресенья). Сообщается, что в его крови обнаружили содержание алкоголя выше 0,08 промилле. Сумма назначенного залога за Пелоси составила $5 тыс. CNN сообщает, что Пелоси уже освобожден. При этом отмечается, что сама Нэнси Пелоси находилась в это время на восточном побережье США, она выступала на церемонии вручения дипломов выпускникам Брауновского университета в штате Род-Айленд.