Փաշինյանն ու Ղարիբաշվիլին մոտ ապագայում հանդիպելու պայմանավորվածություն են ձեռք բերել
Հունիսի 1-ին հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի միջև:
Վրաստանի վարչապետը ՀՀ վարչապետին շնորհավորել է ծննդյան օրվա առիթով և լավագույն մաղթանքներ փոխանցել: Վարչապետ Փաշինյանը Վրաստանի վարչապետին շնորհակալություն է հայտնել շնորհավորական զանգի ու բարեմաղթանքների համար և ընդգծել, որ բարձր է գնահատում այն վստահությունն ու բարեկամությունը, որ հաստատվել է իրենց միջև:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկայում երկկողմ հանդիպում կազմակերպել և Հայաստան-Վրաստան հարաբերությունների բոլոր հարցերը քննարկել աշխատանքային հանդիպման ձևաչափով:

Armenian, Georgian PMs Agree To Meet In Near Future
On June 1, a telephone conversation took place between the Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan and the Prime Minister of Georgia Irakli Garibashvili.
The Prime Minister of Georgia congratulated the Prime Minister of Armenia on his birthday and wished him all the best. Prime Minister Pashinyan thanked the Prime Minister of Georgia for the congratulatory call and best wishes, emphasizing that he highly appreciates the trust and friendship that has been established between them.
The Prime Ministers agreed to organize a bilateral meeting in the near future to discuss all issues of Armenia-Georgia relations in the format of a working meeting.