Փաշինյանն ու Ղարիբաշվիլին մոտ ապագայում հանդիպելու պայմանավորվածություն են ձեռք բերել
Հունիսի 1-ին հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի միջև:
Վրաստանի վարչապետը ՀՀ վարչապետին շնորհավորել է ծննդյան օրվա առիթով և լավագույն մաղթանքներ փոխանցել: Վարչապետ Փաշինյանը Վրաստանի վարչապետին շնորհակալություն է հայտնել շնորհավորական զանգի ու բարեմաղթանքների համար և ընդգծել, որ բարձր է գնահատում այն վստահությունն ու բարեկամությունը, որ հաստատվել է իրենց միջև:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկայում երկկողմ հանդիպում կազմակերպել և Հայաստան-Վրաստան հարաբերությունների բոլոր հարցերը քննարկել աշխատանքային հանդիպման ձևաչափով:

1 июня состоялся телефонный разговор между премьер-министром Республики Армения Николом Пашиняном и премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили.
Премьер-министр Грузии поздравил премьер-министра Республики Армения с днем рождения и пожелал ему всего наилучшего. Премьер-министр Пашинян поблагодарил премьер-министра Грузии за поздравления и пожелания, подчеркнув, что высоко ценит установившиеся между ними доверие и дружбу.
Достигнута договоренность об организации в ближайшее время двусторонней встречи и обсуждении всех вопросов армяно-грузинских отношений в формате рабочей встречи.