Կհանդիպենք վաղը՝ 16։00-ին Ֆրանսիայի հրապարակում. Իշխան Սաղաթելյան
ՀՅԴ ԳՄ անդամ, ԱԺ փոխնախագահ, Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով ու հանուն Արցախի, Հայաստանի փրկության պայքարի առաջնորդներից Իշխան Սաղաթելյանը գրում է.
Դիմադրության շարժումը մոտենում է կարևոր հանգրվանի։
Խորհրդարանական պետության ներկայացուցչական բարձրագույն մարմնում՝ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժողովում, երկրի համար օրհասական այս իրավիճակում, օրվա իշխանությունը  մերժում  է ազգային-պետական շահերին առնչվող կարևորագույն հարցերի վերաբերյան կարմիր գծեր սահմանելուց և դրանով իսկ մեկ անգամ ևս փաստում, որ իրենք կապ չունեն մեր պետության և ժողովրդի հետ։
Վաղը ժամը 16։00-ին խորհրդարանում նշանակված է արտահերթ նիստ, մենք գնալու ենք խորհրդարան։ Մինչև այդ ժամը բոլորի համար կա հնարավորություն արտահայտելու իրենց դիրքորոշումը։
Նրանց մեծամասնության համար այդ շանսը դեռ կա։ Նրանք դեռ կարող են ազատվել երկիրը թշնամուն հանձնելու, պետականությունը կործանելու խայտառակ այս գործընթացի բարոյական պատասխանատվությունից։
Նրանք դեռ կարող են տարանջատվել Նիկոլից:
Սիրելի հայրենակիցներ, սա նյարդերի պայքար է։ Հիմա մենք պարզապես պարտավոր ենք ամուր լինել և շարունակել այս իշխանությունների կազմաքանդման գործընթացը։ Վաղն այդ առումով շատ կարևոր օր է։
Վաղը ժամը 16։00-ին կրկին պետք է հավաքվել Ֆրանսիայի հրապարակում և նախ աջակցել ընդդիմադիր ֆրակցիաների մեր պատգամավորներին և ապա՝ կախված խորհրդարանում տեղի ունեցող գործընթացներից, որոշել մեր հաջորդ անելիքները։ Վաղը մենք բոլորս ունենալու ենք Արցախի և հայ-թուրքական հարաբերությունների հարցում սեփական ընտրությունը կատարած բոլոր գործիչների անուն-ազգանունները։
Ուստի, սիրելի հայրենակիցներ, պատրաստվում ենք վաղվա օրվան։ Մենք ճիշտ ընթացքի մեջ ենք։ Պայքարը պետք է  հասցնել հաղթական ավարտին։

Увидимся завтра в 16:00 на площади Франции: Ишхан Сагателян
Член Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн», вице-спикер Национального Собрания Армении от оппозиции Ишхан Сагателян пишет:
Движение сопротивления приближается к очень важной вехе.
В высшем представительном органе парламентского государства – Национальном Собрании Республики Армения – в этой критической для страны ситуации действующая власть отказывается проводить красные линии по касающимся национально-государственных интересов ключевым вопросам, тем самым еще раз констатируя, что они не имеют никакого отношения к нашему государству и народу.
Завтра в 16:00 в парламенте назначено внеочередное заседание, мы отправимся в НС. А до этого времени у каждого есть возможность высказать свою позицию.
Для их большинства этот шанс все еще существует. Они еще могут избавиться от моральной ответственности за этот позорный процесс сдачи страны врагу и разрушения государственности.
Они еще могут отделиться от Никола.
Дорогие соотечественники, это борьба нервов. Теперь мы просто обязаны быть сильными и продолжать процесс упразднения этой власти. Завтра очень важный день в этом отношении.
Завтра в 16:00 вновь нужно собраться на площади Франции, в первую очередь, поддержать наших депутатов от оппозиционных фракций, затем, в зависимости от происходящих в парламенте процессов, определить наши дальнейшие шаги. Завтра у нас будут имена всех деятелей, которые сделали свой выбор в вопросе Арцаха и армяно-турецких отношений.
Посему, дорогие соотечественники, готовимся к завтрашнему дню. Мы на правильном пути. Борьба должна быть доведена до победного конца.