Վարչապետին պաշտոնանկ անելու գործընթացի համար անհրաժեշտ է բերման ենթարկել ՔՊ–ական 18 պատգամավորի․ Իշխան Սաղաթելյան
Սա պատմական պահ է, օրհասական իրավիճակ է, պետք է ճիշտ քայլերով գործողություն, և ես եկել եմ այստեղ ասելու, որ ԱԺ երկու ընդդիմադիր խմբակցությունների 35 պատգամավորներ պատրաստ են ստորագրել Նիկոլ Փաշինյանին պաշտոնանկ անելու պահանջի տակ և սկսել գործընթաց, այս մասին ԱԺ-ի դիմաց ընթացող հանրահավաքի ժամանակ հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը, փոխանցում է News.am-ը:
Նա նշեց, որ մնում է «Քաղաքացիական պայմանագրի» 18 պատգամավորի ստիպել, որպեսզի միանան վարչապետին պաշտոնանկ անելու գործընթացին։ Պատգամավորը նաև նշեց, որ արդեն պարզել են իշխող խմբակցության պատգամավորների հասցեները և քիչ անց կհրապարակեն։
«Մենք եկել ենք ասելու, որ ձեր կողքին ենք, ձեզ հետ ենք, ձեր օրակարգի հետ ենք»,– ասաց նա՝ հավելելով, որ եթե ուզում են գործընթացը հասցնել իր ավարտին, անհրաժեշտ է ճիշտ օգտագործել հավաքվածների ներուժը և բերման ենթարկել իշխող խմբակցության այդ 18 պատգամավորներին։

Для отстранения Пашиняна надо подвергнуть приводу 18 депутатов правящей партии: Ишхан Сагателян
Это исторический момент, это трагическая ситуация, мы должны предпринять правильные шаги, я пришел сюда, чтобы сказать, что 35 депутатов от двух оппозиционных фракций Национального собрания готовы подписать требование об отставке Никола Пашиняна и начать процесс. Об этом на митинге  перед Национальным Собранием заявил  депутат от фракции ''Армения'' Ишхан Сагателян, передает News.am
По его словам, осталось заставить 18 депутатов ''Гражданского соглашения'' подключиться к процессу отстранения премьер-министра. Депутат также сообщил, что выяснил адреса депутатов правящей фракции и скоро их опубликуют.
''Мы пришли сказать, что мы на вашей стороне, мы с вами'', - сказал он, добавив, что если они хотят довести процесс до конца, необходимо правильно использовать потенциал собравшихся и подвергнуть приводу  18 депутатов правящей фракции. ''Наша цель — как можно скорее устранить это зло'', - добавил он.