Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մեծ Բրիտանիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության վարչապետ Բորիս Ջոնսոնին՝ Ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում ասված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Միացյալ Թագավորության բարեկամ ժողովրդին երկրի ազգային տոնի՝ Թագուհու ծննդյան օրվա և նրա գահակալման Պլատինե հոբելյանի առթիվ:
Այս տարին խորհրդանշական է նաև հայ-բրիտանական հարաբերությունների համար, քանի որ 30 տարի առաջ մենք սկիզբ դրեցինք հայ-բրիտանական միջպետական հարաբերություններին՝ խարսխված ժողովրդավարական արժեքների, գործնական շահերի և փոխադարձ հարգանքի վրա:
Հայաստանը կարևորում է Միացյալ Թագավորության հետ նախորդ երեք տասնամյակների ընթացքում ձևավորված հարաբերությունները և բարձր է գնահատում Միացյալ Թագավորության աջակցությունը մեր երկրում ընթացող ժողովրդավարական բարեփոխումներին, մարդու իրավունքների պաշտպանության և օրենքի գերակայության ամրապնդմանը։ Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով առաջիկա տարիների ընթացքում կկարողանանք նոր նախաձեռնություններով և ծրագրերով հագեցնել հայ-բրիտանական երկկողմ օրակարգը՝ ի շահ մեր պետությունների և բարեկամ ժողովուրդների։
Մաղթում եմ Ձերդ գերազանցությանը քաջառողջություն և բեղմնավոր գործունեություն, իսկ Միացյալ Թագավորության բարեկամ ժողովրդին՝ առաջընթաց և բարեկեցություն»։

PM Pashinyan Sends Congratulatory Message to the Prime Minister of the United Kingdom
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the Prime Minister of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland Boris Johnson on the occasion of the National Day. The message reads as follows,
I warmly congratulate you, the friendly people of the United Kingdom, on the country's National Day - the Queen's birthday, and her Platinum Jubilee.
This year is symbolic also for the Armenian-British relations, because 30 years ago we started the Armenian-British interstate relations, anchored on democratic values, practical interests and mutual respect.
Armenia attaches importance to its relations with the United Kingdom built over the past three decades, appreciates the United Kingdom's support for the ongoing democratic reforms in our country, the strengthening of human rights protection and the rule of law.
I am full of hope that with joint efforts in the coming years we will be able to enrich the Armenian-British bilateral agenda with new initiatives and programs for the benefit of our states and friendly peoples.
I wish Your Excellency good health and fruitful activity, and progress, prosperity to the friendly people of the United Kingdom".