Իրանցի գեներալը սպառնացել է Թել Ավիվն ու Հայֆան «հողին հավասարեցնել»
Իրանի ցամաքային զորքերի հրամանատար, գեներալ Քումարս Հեյդարին ասել է, որ երկրի հարձակողական զինատեսակները հնարավորություն են տալիս «գետնին հավասարեցնել» իսրայելական Թել Ավիվ և Հայֆա քաղաքները։ Այս մասին երեքշաբթի հայտնել է Tasnim գործակալությունը։
«(Իրանի) հոգևոր առաջնորդի (Ալի Խամենեիի) հրահանգով թշնամու ամենափոքր սխալի դեպքում մենք գետնին կհավասարեցնենք Թել Ավիվն ու Հայֆան»,- ասել է նա։ Հեյդարին նշել է, որ Իրանի զինված ուժերին սպասարկող անօդաչու թռչող սարքերի, ինչպես նաև ցամաքային զորքերի հրթիռային զինատեսակների հեռահարությունը մեծացել է։ Նոր զինատեսակների «խելացի բաղադրիչի» ավելացմանը զուգընթաց զգալիորեն բարձրացել է զորքերի մարտունակությունը՝ «անխոհեմ ագրեսիային արձագանքելու համար»։
«Իրանի Իսլամական Հանրապետության հարձակողական և պաշտպանական ձեռքբերումներն այսօր նյարդայնացնող են մեր երկրի թշնամիների համար»,- ասել է գեներալը։ Նա վստահություն է հայտնել, որ «Սիոնիստական ​​ռեժիմի կողմից օկուպացված մուսուլմանական տարածքները կվերադառնան իսլամական աշխարհ առաջիկա 25 տարում»։

Iranian General Threatens To ‘Raze To The Ground’ Tel Aviv, Haifa
Commander of the Iranian Army's Ground Forces General Kioumars Heydari said that the country’s offensive armaments can "raze to the ground" Israeli cities of Tel Aviv and Haifa, according to TASS the Tasnim news agency reported on Tuesday.
"On the orders of [Iran’s] spiritual leader [Ali Khamenei], in case of the adversary’s slightest mistake, we will raze Tel Aviv and Haifa to the ground," he said. The general noted that the operating range of Iran’s unmanned aviation as well as of the missile armaments of the ground forces has increased. Together with the "smart component" of the new weapons, the combat readiness of troops has significantly increased in order to "respond to thoughtless aggression."
"Nowadays, the offensive and defensive achievements of the Islamic Republic of Iran irritate the enemies of our country," the general noted. He expressed confidence that "Muslim territories occupied by the Zionist regime will return to the Islamic world in the next 25 years."