Ուկրաինայի Ռադան աջակցել է ռուսական երաժշտության արգելմանը և Ռուսաստանից և Բելառուսից գրքերի ներմուծմանը
© Piotr Sivkov/TASS
Գերագույն Ռադան կողմ է քվեարկել Ուկրաինայի տարածքում Ռուսաստանի Դաշնությունից և Բելառուսից գրքերի և հրատարակչական ապրանքների ներմուծման և տարածման արգելքին։ Այս մասին կիրակի օրը հայտնել է Ռադայի պատգամավոր Յարոսլավ Ժելեզնյակը Telegram-ի իր ալիքում, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Խորհրդարանն արգելել է գրքերի և հրատարակչական այլ ապրանքների ներմուծումն ու տարածումը Ռուսաստանի Դաշնությունից», Բելառուսից, ինչպես նաև Ուկրաինայի կողմից չվերահսկվող տարածքներից»,- գրել է նա։
Ժելեզնյակի խոսքով՝ պատգամավորները նույնպես պաշտպանել են հասարակական վայրերում և ուկրաինական լրատվամիջոցներում ռուսական երաժշտության արգելքը։

Ukraine’s Parliament Bans Russian Music and Import of Books from Russia, Belarus
Ukraine’s Verkhovna Rada, or national parliament, has voted for banning the import and distribution of books and other printed products from Russia and Belarus, a Ukrainian lawmaker said on Sunday, TASS reports.
"Parliament has banned the import and distribution of books and other printed products from Russia," Belarus and from territories that are not controlled by Kiev," Yaroslav Zheleznya wrote on his Telegram channel.
Apart from that, in his words, the lawmakers also supported the ban on playing Russian music in Ukrainian media and public places.
The bill on banning books by Russian authors and restricting imports of printed products from Russia and Belarus was registered with the Verkhovna Rada on June 14.