Վարչապետն ընդունել է Հայաստանում Իսրայելի նորանշանակ դեսպանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իսրայելի Պետության նորանշանակ դեսպան Յոել Լիոնին (նստավայրը՝ Երուսաղեմ):
Վարչապետը շնորհավորել է Իսրայելի նորանշանակ դեսպանին պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք՝ ի շահ հայ-իսրայելական հարաբերությունների զարգացման:
Դեսպան Լիոնը պատիվ է համարել Հայաստանում դիվանագիտական ծառայությունը և հավաստիացրել, որ առավելագույն ջանքեր կներդնի երկկողմ կապերի խորացման ուղղությամբ:
Զրուցակիցներն ընդգծել են հայ-իսրայելական փոխգործակցության դաշտում մեծ ներուժի առկայությունը և կարևորել կոնկրետ արդյունքների միտված ծրագրերը: Մտքեր են փոխանակվել երկկողմ օրակարգի զարգացման ուղղությամբ անելիքների շուրջ:

Пашинян принял новоназначенного посла Израиля в Армении
Премьер-министр Никол Пашинян принял новоназначенного посла Государства Израиль в Республике Армения Йоэля Лиона (резиденция в Иерусалиме).
Премьер-министр поздравил новоназначенного посла Израиля с вступлением в должность и пожелал ему плодотворной работы на благо развития армяно-израильских отношений.
Посол Лион почел за честь дипломатическую службу в Армении и заверил, что приложит максимальные усилия для углубления двусторонних связей.
Собеседники подчеркнули наличие большого потенциала в сфере армяно-израильского взаимодействия и подчеркнули важность программ, нацеленных на достижение конкретных результатов. Состоялся обмен мнениями о мерах по развитию двусторонней повестки дня.