Մենք կարող ենք հանկարծակի գալ մի օր գիշերը. Էրդողանը Սիրիայում ռազմական գործողությունների հանկարծակի մեկնարկ է թույլ տվել
rbc.ru
Թուրքիան աշխատում է Սիրիայի հյուսիսում ռազմական գործողություն իրականացնելու ուղղությամբ, ամեն ինչ կարող է հանկարծակի տեղի ունենալ, հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը:
«Ես հայտարարություն ունեմ այս թեմայի հետ կապված. մենք կարող ենք հանկարծակի գալ մի օր գիշերը: Կարիք չկա իրարանցման: Պետք չէ շտապել: Մենք արդեն աշխատում ենք այս ոլորտում հենց հիմա։ Ինչպես գիտեք, մենք աշխատանքներ ունենք մի կողմից Հյուսիսային Իրաքում, իսկ մյուս կողմից՝ Աֆրինում, Հյուսիսային Սիրիայում և այլն... Եթե մի փոքր համբերություն ցուցաբերենք, հուսով եմ, որ ամենահզոր կերպով գործողություններ կիրականացնենք, երբ ժամանակը գա»,-ասել է Էրդողանը լրագրողներին ինքնաթիռում՝ Մադրիդից վերադառնալիս:

Turkey is working on a military operation in northern Syria, everything can happen suddenly, said President Tayyip Erdogan, NEWS.am reports.
"I have a statement on this subject: we can come suddenly one night. No need to fuss. No need to rush," he said.
"We are already working in this area right now. We have operations in northern Iraq on the one hand, and operations in Afrin, northern Syria, and so on, on the other hand... If we show a little patience, I hope we will carry out operations in the most powerful way when the time," Erdogan told reporters on the plane upon his return from Madrid.