© VanderWolfImages | Dreamstime.com
Եվրամիությունը մտադիր է Ուկրաինային տրամադրել 500 միլիարդ եվրոյի չափով ֆինանսական օգնություն՝ երկրի տնտեսությունը վերականգնելու համար։ Այս մասին կիրակի օրը հայտնել է Bloomberg-ը՝ հղում անելով աղբյուրներին, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
Նրանց խոսքով՝ Եվրահանձնաժողովը ներկայումս ուսումնասիրում է Ուկրաինայի ֆինանսավորման տարբերակները։ Դիտարկվում են դրամաշնորհների և վարկերի տրամադրման հնարավորությունները։ Քննարկումը ներառում է նաև «համատեղ վարկային սխեման», որը նման է կորոնավիրուսի համաճարակի դեմ պայքարի համար օգտագործվողին։
Ուկրաինայի տնտեսության վերականգնման ծրագիրը կներկայացվի համաժողովի ընթացքում, որը կանցկացվի հուլիսի 4-5-ը Լուգանոյում։

© VanderWolfImages | Dreamstime.com
Евросоюз намерен предоставить Украине финансовую помощь в размере €500 млрд на восстановление экономики страны. Об этом в воскресенье сообщило агентство Bloomberg со ссылкой на источники, передает ТАСС
По их данным, Еврокомиссия в настоящий момент изучает варианты финансирования Украины. Рассматриваются возможности выделения грантов и займов. В обсуждении также фигурирует "совместная схема займов" по аналогии с той, которая применялась для борьбы с пандемией коронавируса.
План восстановления экономики Украины будет представлен во время конференции, которая состоится 4-5 июля в Лугано. Bloomberg отмечает, что план изложен более чем на 2 тыс. страниц и отражает проекты в сфере инфраструктуры, безопасности, климата, энергетики и цифровой экономики.