© VanderWolfImages | Dreamstime.com
Եվրամիությունը մտադիր է Ուկրաինային տրամադրել 500 միլիարդ եվրոյի չափով ֆինանսական օգնություն՝ երկրի տնտեսությունը վերականգնելու համար։ Այս մասին կիրակի օրը հայտնել է Bloomberg-ը՝ հղում անելով աղբյուրներին, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
Նրանց խոսքով՝ Եվրահանձնաժողովը ներկայումս ուսումնասիրում է Ուկրաինայի ֆինանսավորման տարբերակները։ Դիտարկվում են դրամաշնորհների և վարկերի տրամադրման հնարավորությունները։ Քննարկումը ներառում է նաև «համատեղ վարկային սխեման», որը նման է կորոնավիրուսի համաճարակի դեմ պայքարի համար օգտագործվողին։
Ուկրաինայի տնտեսության վերականգնման ծրագիրը կներկայացվի համաժողովի ընթացքում, որը կանցկացվի հուլիսի 4-5-ը Լուգանոյում։

© VanderWolfImages | Dreamstime.com
The European Union plans to allocate 500 billion euro in financial aid to Ukraine to help it revive its economy, Bloomberg said on Sunday, citing sources, TASS reports.
According to Bloomberg’s sources, the European Commission is looking at financing options, such as grants and loans.
A plan for the revival of Ukraine’s economy will be presented at a conference in Lugano on July 4-5. Bloomberg says that the more than 2,000-page plan includes infrastructure, security, climate, energy and digitalization programs.