«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 150-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի և 147-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն՝ Ազգային ժողովի պատգամավոր Արմեն Գևորգյանը Տարածաշրջանային և եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնից հրաժարականի դիմում է ներկայացրել:
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 147-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` եթե հրաժարականի հրապարակումից հետո՝ մեկ շաբաթվա ընթացքում, համապատասխան պաշտոնատար անձը գրավոր դիմումով՝
1) հետ է վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա Ազգային ժողովի նախագահն այդ մասին հանդես է գալիս հայտարարությամբ.
2) հետ չի վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա նրա լիազորությունների դադարման մասին կազմվում է արձանագրություն, որն ստորագրում և հրապարակում է Ազգային ժողովի նախագահը:

В соответствии с п.2 ч.1 ст.150 и ч.1 ст.147 Конституционного закона ''Регламент Национального Собрания'', депутат НС А.Геворкян подал прошение об отставке с должности председателя Постоянной комиссии НС по вопросам региональной и евразийской интеграции.
Согласно ч.2 ст.147 ''Регламента НС'', если в течение недели после опубликования прошения об отставке соответствующее должностное лицо с письменным заявлением
1) отзывает свое прошение об отставке, то председатель НС выступает с заявлением об этом;
2) не отзывает своего заявления об отставке, то о прекращении его полномочий составляется протокол, который подписывает и публикует председатель НС. Отставка считается принятой с момента опубликования протокола.