Զելենսկին հայտնել է, որ Թուրքիայից նորություններ է ակնկալում ուկրաինական նավահանգիստների ապաշրջափակման մասին
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին ասել է, որ ակնկալում է ուրբաթ օրը Թուրքիայից նորություններ ստանալ ուկրաինական նավահանգիստների ապաշրջափակման շուրջ պայմանավորվածությունների ձեռքբերման մասին։
«Վաղը մենք Թուրքիայից նորություններ ենք ակնկալում մեր երկրի համար՝ մեր նավահանգիստների ապաշրջափակման վերաբերյալ»,- ասել է նա հինգշաբթի իր Telegram ալիքում հրապարակված տեսաուղերձում, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի վարչակազմը հինգշաբթի օրը հայտնել է, որ հուլիսի 22-ին Ստամբուլի Դոլմաբահչե պալատում, որտեղ գտնվում է Թուրքիայի ղեկավարի գրասենյակը, տեղի կունենա հացահատիկի արտահանման համաձայնագրի արարողությունը։

Зеленский заявил, что ожидает из Турции новости о разблокировке украинских портов
Президент Украины Владимир Зеленский заявил, что ожидает получить в пятницу из Турции новости насчет достижения договоренностей о разблокировке украинских портов.
"Завтра ожидаем новости для нашей страны из Турции относительно разблокировки наших портов", - сказал он в видеообращении, опубликованном в четверг в его Telegram-канале, передает ТАСС
Зеленский выразил удивление, что на фоне такой дипломатической активности в СМИ распространялись слухи о том, что он якобы находится в реанимации, а его обязанности исполняет спикер Верховной рады Руслан Стефанчук.
Администрация президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана в четверг сообщила, что церемония заключения договоренности об экспорте зерна состоится 22 июля в стамбульском дворце Долмабахче, где находится офис турецкого лидера.