Չավուշօղլուն և Բայրամովը քննարկել են Մեծ Բրիտանիայում Ադրբեջանի դեսպանատան վրա հարձակման դեպքը
Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հեռախոսազրույց է ունեցել Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մևլութ Չավուշօղլուի հետ, - ասվում է Ադրբեջանի ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում Թուրքիայի ԱԳ նախարարը մտահոգություն է հայտնել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում Ադրբեջանի Հանրապետության դեսպանատան վրա ծայրահեղական կրոնական խմբերի հարձակման կապակցությամբ:
Ջեյհուն Բայրամովը թուրքական կողմին մանրամասն տեղեկացրել է կատարվածի մասին։
Թուրքիայի արտգործնախարարը խստորեն դատապարտել է այդ հարձակումը և նշել, որ Թուրքիան աջակցում է Ադրբեջանին և միշտ պատրաստ է աջակցել նրան ։
Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը շնորհակալություն է հայտնել Թուրքիայի արտգործնախարարին ուշադրության և աջակցության համար:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 4-ին Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում Ադրբեջանի դեսպանատունը հարձակման էր ենթարկվել արմատական կրոնական խմբավորման կողմից։

On August 4, 2022, a phone conversation was held between the Minister of Foreign Affairs, Jeyhun Bayramov, and the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Turkiye, Mevlut Cavusoglu, the Azerbaijani Ministry of Foreign Affairs told APA.
During the telephone conversation, the Minister of Foreign Affairs of Turkiye expressed concern about the attack of a gang of radical religious groups on the building of the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland.
Jeyhun Bayramov gave detailed information to the Turkish side about this act of vandalism.
The Turkish Foreign Minister fully condemned this attack and pointed out that Turkiye stands by Azerbaijan and is always ready to support it.
Bayramov expressed his gratitude to the Minister of Foreign Affairs of Turkiye for his attention and offered support.