Չավուշօղլուն և Բայրամովը քննարկել են Մեծ Բրիտանիայում Ադրբեջանի դեսպանատան վրա հարձակման դեպքը
Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հեռախոսազրույց է ունեցել Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մևլութ Չավուշօղլուի հետ, - ասվում է Ադրբեջանի ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում Թուրքիայի ԱԳ նախարարը մտահոգություն է հայտնել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում Ադրբեջանի Հանրապետության դեսպանատան վրա ծայրահեղական կրոնական խմբերի հարձակման կապակցությամբ:
Ջեյհուն Բայրամովը թուրքական կողմին մանրամասն տեղեկացրել է կատարվածի մասին։
Թուրքիայի արտգործնախարարը խստորեն դատապարտել է այդ հարձակումը և նշել, որ Թուրքիան աջակցում է Ադրբեջանին և միշտ պատրաստ է աջակցել նրան ։
Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը շնորհակալություն է հայտնել Թուրքիայի արտգործնախարարին ուշադրության և աջակցության համար:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 4-ին Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում Ադրբեջանի դեսպանատունը հարձակման էր ենթարկվել արմատական կրոնական խմբավորման կողմից։

Байрамов и Чавушоглу обсудили нападение на посольство Азербайджана в Лондоне
Состоялся телефонный разговор между министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым и министром иностранных дел Турецкой Республики Мевлютом Чавушоглу, - говорится в сообщении МИД Азербайджана.
В ходе телефонного разговора глава МИД Турции выразил обеспокоенность в связи с нападением группы радикальных религиозных групп на здание посольства Азербайджанской Республики в Соединенном Королевстве Великобритании и Северной Ирландии.
Джейхун Байрамов подробно проинформировал турецкую сторону об этом акте вандализма.
Министр иностранных дел Турции решительно осудил это нападение и отметил, что Турция поддерживает Азербайджан и всегда готова его поддержать.
Глава МИД Азербайджана Джейхун Байрамов выразил благодарность министру иностранных дел Турции за внимание и поддержку.
Напомним, что 4 августа посольство Азербайджана в Соединенном Королевстве Великобритании и Северной Ирландии было подвергнуто нападению радикальной религиозной группировки.