Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի վարչապետին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության վարչապետ Նարենդրա Մոդիին՝ Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի կապակցությամբ:
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ մեր բարեկամ երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի կապակցությամբ:
Գոհունակությամբ պետք է նշել, որ մեր ժողովուրդների միջև հազարամյա պատմություն ունեցող կապերը նոր լիցք են ստացել հատկապես վերջին տարիներին: Դրա լավագույն վկայությունն է օրեցօր աճող և զարգացող փոխշահավետ համագործակցությունը տարբեր բնագավառներում: Ակտիվացել է քաղաքական երկխոսությունը, արդյունավետ գործում է հայ-հնդկական միջկառավարական հանձնաժողովը, սերտ համագործակցություն է ձևավորվել կրթության, մշակույթի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, պաշտպանության, առևտրատնտեսական և այլ ոլորտներում։
Հայաստանը բարձր է գնահատում Հնդկաստանի իշխանությունների հոգատար վերաբերմունքը հայ համայնքի, հայոց պատմական սրբավայրերի և հայկական ժառանգության հանդեպ։
Հուսով եմ, որ երկուստեք ջանքերի շնորհիվ մենք նորանոր հաջողություններ կգրանցենք՝ ի բարօրություն մեր բարեկամ երկրների և ժողովուրդների:
Հայաստանում չափազանց կարևորում են բարեկամ Հնդկաստանի՝ տարեցտարի աճող հեղինակությունն այսօրվա արագ փոփոխվող աշխարհակարգում, քանի որ խաղաղասեր և ժողովրդավարական Հնդկաստանը դրական դերակատարություն կարող է ունենալ աշխարհի և մեր տարածաշրջանների առջև ծառացած բազմաթիվ խնդիրների արդար լուծման գործում:
Հայաստանը, ինչպես և նախկինում, պատրաստ է օժանդակել բարեկամ Հնդկաստանին տարբեր միջազգային հարթակներում:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն»:

PM Pashinyan Sends Congratulatory Message to the Prime Minister of India
Prime Minister of Armenia Nikol Pashinai sent a congratulatory message to Narendra Modi, Prime Minister of the Republic of India, on the occasion of the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between Armenia and India.
I heartily congratulate you on the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between our friendly countries.
It should be noted with satisfaction that the thousand-year-old ties between our peoples have received a new impetus, especially in the recent years. The best proof of this is the day by day growing and developing mutually beneficial cooperation in various fields. The political dialogue has been activated, the Armenian-Indian intergovernmental commission is working effectively, close cooperation has been formed in the fields of education, culture, information technology, defense, trade and economy and other fields.
Armenia highly appreciates the caring attitude of the Indian authorities towards the Armenian community, Armenian historical shrines and Armenian heritage.
I hope that by joint efforts we will achieve new success for the benefit of our friendly countries and peoples.
Armenia attaches great importance to friendly India's growing reputation in today's fast-changing world order, because peace-loving and democratic India can play a positive role in the fair solution of many problems facing the world and our regions.
Armenia, as before, is ready to assist friendly India on various international platforms.
I wish you good health and success, and lasting peace and prosperity to the friendly people of India."