Վարչապետը հանդիպում է ունեցել Վլադիվոստոկի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Վլադիվոստոկի Սուրբ Գևորգ Հայ Առաքելական եկեղեցի, որտեղ հանդիպում է ունեցել տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Կառավարության ղեկավարին դիմավորել են Տեր Սարգիս Քահանա Փարախչյանը և Վլադիվոստոկի հայ համայնքի ղեկավար Հարություն Ավեդյանը: Վարչապետը նախ կատարել է մոմավառություն, այնուհետև ծաղիկներ խոնարհել եկեղեցու բակում կանգնեցված Հայոց ցեղասպանության զոհերի և Հայրենական Մեծ պատերազմում զոհված հայորդիների հիշատակին նվիրված խաչքարերի մոտ:
Այնուհետև վարչապետը պատասխանել է հայ համայնքի ներկայացուցիչների մի շարք հարցերի: Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է Վլադիվոստոկ կատարած աշխատանքային այցին, ՌԴ նախագահի հետ հանդիպմանը, ինչպես նաև Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման, տարածաշրջանային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման, Ադրբեջանի հետ սահմանազատման հնարավորություններին:
Վարչապետն ի պատասխան ներկաների հարցերի` խոսել է նաև Հայաստանի արտաքին քաղաքականության, մեր երկրում բիզնեսի համար ստեղծվող պայմանների, կառավարության առաջնահերթությունների, բանակի և այլ թեմաների շուրջ:

Пашинян провел встречу с представителями армянской общины Владивостока
Премьер-министр Никол Пашинян посетил армянскую церковь Святого Геворга во Владивостоке, где провел встречу с представителями местной армянской общины.
Главу правительства встретили иерей Саркис Парахчян и глава армянской общины Владивостока Арутюн Аведян. Сначала премьер-министр зажег свечу, а затем возложил цветы к установленным на церковном дворе хачкарам, посвященным памяти жертв Геноцида армян и армян, погибших в Великой Отечественной войне.
Затем премьер-министр ответил на ряд вопросов представителей армянской общины. Никол Пашинян коснулся рабочего визита во Владивосток, встречи с президентом Российской Федерации, а также возможностей урегулирования нагорно-карабахской проблемы, разблокирования региональных инфраструктур, делимитации границы с Азербайджаном.
Отвечая на вопросы присутствующих, премьер-министр также коснулся внешней политики Армении, созданных в нашей стране условий для бизнеса, приоритетов правительства, армии и других тем.