Վարչապետը հանդիպում է ունեցել Վլադիվոստոկի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Վլադիվոստոկի Սուրբ Գևորգ Հայ Առաքելական եկեղեցի, որտեղ հանդիպում է ունեցել տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Կառավարության ղեկավարին դիմավորել են Տեր Սարգիս Քահանա Փարախչյանը և Վլադիվոստոկի հայ համայնքի ղեկավար Հարություն Ավեդյանը: Վարչապետը նախ կատարել է մոմավառություն, այնուհետև ծաղիկներ խոնարհել եկեղեցու բակում կանգնեցված Հայոց ցեղասպանության զոհերի և Հայրենական Մեծ պատերազմում զոհված հայորդիների հիշատակին նվիրված խաչքարերի մոտ:
Այնուհետև վարչապետը պատասխանել է հայ համայնքի ներկայացուցիչների մի շարք հարցերի: Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է Վլադիվոստոկ կատարած աշխատանքային այցին, ՌԴ նախագահի հետ հանդիպմանը, ինչպես նաև Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման, տարածաշրջանային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման, Ադրբեջանի հետ սահմանազատման հնարավորություններին:
Վարչապետն ի պատասխան ներկաների հարցերի` խոսել է նաև Հայաստանի արտաքին քաղաքականության, մեր երկրում բիզնեսի համար ստեղծվող պայմանների, կառավարության առաջնահերթությունների, բանակի և այլ թեմաների շուրջ:

PM Pashinyan Meets with Representatives of the Armenian Community of Vladivostok
Prime Minister Nikol Pashinyan visited St. George Armenian Apostolic Church in Vladivostok, where he met with the representatives of the local Armenian community.
Father Sargis Parakhchyan and head of the Armenian community of Vladivostok Harutyun Avedyan welcomed the Head of the Government. First, the Prime Minister lit a candle, then laid flowers at the cross-stone placed in the churchyard dedicated to the memory of the victims of the Armenian Genocide and the Armenians who died in the Great Patriotic War.
Then the Prime Minister answered a number of questions of the representatives of the Armenian community. Nikol Pashinyan referred to the working visit to Vladivostok, the meeting with the President of the Russian Federation, as well as the opportunities for settlement of the Nagorno Karabakh issue, unblocking of regional infrastructures, border demarcation with Azerbaijan.
In response to the questions of the attendees, the Prime Minister also spoke about Armenia's foreign policy, the conditions created for business in our country, the government's priorities, the army and other topics.