![](/static/news/b/2022/09/107433.jpg)
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրավիճակին: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ չնայած ներկայումս սահմանին հարաբերական հանգիստ է՝ ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով իրավիճակը շարունակում է մնալ շատ լարված:
ՀՀ վարչապետը և ՌԴ նախագահը քննարկել են Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությանն ուղղված ՀՀ դիմումի վերաբերյալ ընդունված որոշումների իրականացմանը վերաբերող հարցեր:

Prime Minister Nikol Pashinyan held a telephone conversation with the President of the Russian Federation Vladimir Putin.
The interlocutors referred to the situation on the Armenian-Azerbaijani border. Nikol Pashinyan emphasized that despite the relative tranquility at the border, the situation caused by Azerbaijan's aggression against the sovereign territory of Armenia remains very tense.
The Prime Minister of Armenia and the President of the Russian Federation discussed issues related to the implementation of the decisions made regarding Armenia's application to the Collective Security Treaty Organization.