![](/static/news/b/2022/09/107433.jpg)
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված իրավիճակին: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ չնայած ներկայումս սահմանին հարաբերական հանգիստ է՝ ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով իրավիճակը շարունակում է մնալ շատ լարված:
ՀՀ վարչապետը և ՌԴ նախագահը քննարկել են Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությանն ուղղված ՀՀ դիմումի վերաբերյալ ընդունված որոշումների իրականացմանը վերաբերող հարցեր:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел телефонный разговор с президентом Российской Федерации Владимиром Путиным.
Как сообщает пресс-служба премьер-министра, собеседники коснулись ситуации на армяно-азербайджанской границе. Никол Пашинян подчеркнул, что, несмотря на то, что в настоящее время на границе относительно спокойно, ситуация остается очень напряженной из-за азербайджанской агрессии в отношении суверенной территории Армении.
Премьер-министр РА и президент РФ обсудили вопросы, касающиеся реализации решений, принятых по заявлению РА, направленному в Организацию Договора о коллективной безопасности.