Իրանն ու Հայաստանը ականազերծման ոլորտում համագործակցության հուշագիր են ստորագրել
Իրանն ու Հայաստանը ականազերծման ոլորտում համագործակցության հուշագիր են ստորագրել, հաղորդում է News.am-ը՝ հղում կատարելով Tasnim-ին։
Հումանիտար ականազերծման և փորձագիտական կենտրոնի տնօրեն Վաղինակ Սարգսյանն այցելել է Թեհրանում գտնվող Իրանի պաշտպանության նախարարության պաշտպանական տեխնիկայի և քաղաքացիական պաշտպանության վարչության ականազերծման կենտրոն։
Նրան ներկայացվել է հումանիտար ականազերծման Իրանի կարողությունների մասին: Սարգսյանը հայտնել է ԻԻՀ հետ համագործակցությունը զարգացնելու պատրասակամության մասին։
Այցի ավարտին կողմերն ականազերծման ոլորտում համագործակցության վերաբերյալ փոխըմբռնման հուշագիր են ստորագրել։

Iran and Armenia Sign Memorandum of Cooperation on Demining
Iran and Armenia have signed a memorandum of cooperation on demining, News.am reports, referring to Tasnim.
Vaghinak Sargsyan, director of Armenian Center for Humanitarian Demining and Expertise (CHDE), visited the demining center of the Iranian Ministry of Defense's Department of Defense Equipment and Civil Defense in Tehran.
He was briefed on Iran's capabilities in the field of humanitarian demining techniques. Sargsyan expressed his organization's readiness to develop cooperation with the Islamic Republic.
At the end of the visit, the parties signed a memorandum of understanding on cooperation in the field of demining.