Փելոսիի այցի վերաբերյալ Բելառուսի ԱԳ նախարարի հայտարարությունից հետո Բելառուսի դեսպանը հրավիրվել է ՀՀ ԱԳՆ
Հայաստանի ԱԳՆ-ն NEWS.am-ի խնդրանքով մեկնաբանել է Բելառուսի արտգործնախարար Վլադիմիր Մակեյի վերջերս արած հայտարարությունը, թե ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիի Հայաստան կատարած այցի օրինակով այցելությունները նպաստում են հակամարտությունների սրմանը:
«Հայաստանում Բելառուսի դիվանագիտական առաքելության ղեկավարը հրավիրվել է ՀՀ ԱԳ նախարարություն, որտեղ նրան է փոխանցվել  հայաստանյան կողմի մտահոգությունն ու նկատառումները վերոնշյալ հայտարարության կապակցությամբ»,-նշել է ԱԳՆ խոսնակ Վահան Հունանյանը:

Глава белорусской дипмиссии в Армении приглашен в МИД РА в связи с заявлением Макея о визите Пелоси
Глава белорусской дипмиссии в Армении приглашен в МИД РА в связи с заявлением Макея о визите Пелоси. Об этом заявил пресс-секретарь МИД Армении Ваан Унанян NEWS.am.
Вопрос: Недавно в беседе с журналистами министр иностранных дел Беларуси Владимир Макей, ссылаясь на визит спикера Палаты представителей конгресса США Нэнси Пелоси в Армению, заявил, что подобные визиты способствуют обострению конфликтов.
Как Вы прокомментируете это?
Ответ: Глава дипломатической миссии Беларуси в Армении был приглашен в МИД РА, где ему были переданы озабоченность и соображения армянской стороны по поводу вышеуказанного заявления.