ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը ընդունել է Վրաստանում ՆԱՏՕ-ի Կապի գրասենյակի ղեկավարին
Հոկտեմբերի 11-ին ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանն ընդունել է Վրաստանում ՆԱՏՕ-ի Կապի գրասենյակի ղեկավար Ալեքսանդր Վիննիկովին:
Կողմերը քննարկել են Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցության օրակարգային հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել հայկական խաղաղապահ ստորաբաժանումների շարունակական ներգրավվածությանը միջազգային խաղաղապահ առաքելություներին, այդ թվում՝ ՆԱՏՕ-ի հովանու ներքո:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող հարցեր: Հայկական կողմը կարևորել է ադրբեջանական զինված ուժերի՝ ՀՀ ինքնիշխան տարածքն անհապաղ լքելու, հայ ռազմագերիների հայրենադարձման և հրադադարի ռեժիմի անվերապահ պահպանման անհրաժեշտությունը։ Այս համատեքստում կարևորվել է ՆԱՏՕ-ի շարունակական աջակցությունը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության գործունեությանը Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ գործընթացի առաջմղման հարցում։

The Deputy Foreign Minister of Armenia received the Head of the NATO Liaison Office in Georgia
On October 11, Deputy Foreign Minister of Armenia Paruyr Hovhannisyan received Alexander Vinnikov, the Head of the NATO Liaison Office in Georgia.
The Deputy Minister and the Head of Office discussed different issues of cooperation between Armenia and NATO.The sides touched upon the continuous involvement of Armenian peacekeeping units in international peacekeeping missions, including under the auspices of NATO.
During the meeting the sides exchanged views on topics of international and regional security. The Armenian side emphasized the need for immediate withdrawal of the Azerbaijani armed forces from the sovereign territory of the Republic of Armenia, as well as for the repatriation of Armenian prisoners of war, and the unconditional adherence to the ceasefire regime. In this context, the Deputy Minister stressed the importance of NATO's support to the OSCE Minsk Group Co-Chairmanship activities in promoting the Nagorno-Karabakh peace process.