Փոխադարձ շահերը հարգելով՝ կատարել ևս մեկ վստահ քայլ առաջ. ՀՀ նախագահը հյուրընկալել է ԵԱՏՄ երկրների վարչապետներին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը նախագահական նստավայրում հյուրընկալել է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին մասնակցելու նպատակով Հայաստան ժամանած ԵԱՏՄ անդամ երկրների վարչապետներին և Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Միխայիլ Մյասնիկովիչին:
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հանդես է եկել ողջույնի խոսքով, որում, մասնավորապես, ասել է.
«Ողջունում եմ ձեզ Հայաստանում՝ Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստում։
Խորապես համոզված եմ, որ Խորհրդի ընթացիկ նիստը կնպաստի հետագա տնտեսական զարգացմանը, եվրասիական ինտեգրացիոն գործընթացների ընդլայնմանը և մեր երկրների տնտեսական անվտանգության ապահովման մեխանիզմների ամրապնդմանը։
Անկեղծորեն համոզված եմ, որ միայն համատեղ ջանքերով մենք կկարողանանք վստահորեն առաջ շարժվել՝ նոր հնարավորություններ ստեղծելով կյանքի որակի բարելավման և մեր երկրների ժողովուրդների բարեկեցության բարձրացման համար։
Կարևոր եմ համարում ընդգծել, որ ներկա պայմաններում, երբ մեր ժողովուրդները բախվում են նոր գլոբալ և տարածաշրջանային մարտահրավերների, անհրաժեշտ է օգտագործել մեզ հասանելի բոլոր միջոցներն ու ռեսուրսները՝ համագործակցությունն ամրապնդելու, ընդունված որոշումները համակարգելու և արդյունավետ իրագործելու նպատակով։
Ուզում եմ նաև հույս հայտնել, որ այս հանդիպման արդյունքում՝ փոխադարձ շահերը լիակատար հարգելով և հաշվի առնելով, մենք կկարողանանք Եվրասիական տնտեսական տարածքի հետագա զարգացման ճանապարհին կատարել ևս մեկ վստահ քայլ առաջ։

Совместными усилиями мы сможем увереннее двигаться вперед: президент РА принял премьер-министров государств-членов ЕАЭС
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян в президентской резиденции принял премьер-министров стран-членов ЕАЭС и председателя Коллегии Евразийской экономической комиссии Михаила Мясниковича, прибывших в Армению для участия в заседании Евразийского межправительственного совета, сообщает Арменпресс, со ссылкой на Аппарат президента.
Отмечается, что Ваагн Хачатурян выступил с приветственной речью, в которой, в частности, сказал:
''Приветствую Вас в Армении на очередном заседании Евразийского межправительственного совета.
Глубоко убежден, что нынешнее заседание Совета будет способствовать дальнейшему экономическому развитию, расширению евразийских интеграционных процессов и укреплению механизмов обеспечения экономической безопасности наших стран.
Я искренне убежден, что только совместными усилиями мы сможем уверенно двигаться вперед, создавая новые возможности для улучшения качества жизни и повышения благосостояния народов наших стран.
Считаю важным подчеркнуть, что в нынешних условиях, когда наши народы сталкиваются с новыми глобальными и региональными вызовами, необходимо использовать все доступные нам средства и ресурсы для укрепления сотрудничества, координации принятых решений и их эффективной реализации.
Хочу также выразить надежду, что в результате этой встречи, полностью уважая и учитывая взаимные интересы, мы сможем сделать еще один уверенный шаг вперед на пути дальнейшего развития Евразийского экономического пространства.