Գերմանիան սահմանափակել է վիզաների տրամադրումը Իրանի դիվանագիտական անձնագրեր ունեցողներին
Գերմանիան դադարեցնում է Իրանի հետ երկկողմ երկխոսությունը էներգետիկայի և տնտեսության ոլորտներում, հայտարարել է Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարար Անալենա Բերբոքը, որի խոսքը մեջբերում է ՏԱՍՍ-ը։
Բացի այդ, ինչպես հայտարարել է Բերբոքը, Գերմանիան սահմանափակում է վիզաների տրամադրումը իրանական դիվանագիտական անձնագրեր ունեցողներին։
Ինչպես նշել են գերատեսչությունում, Գերմանիայի քաղաքացիներն Իրանում կարող են վտանգի տակ լինել՝ հնարավոր կալանավորման, հարցաքննության կամ նույնիսկ երկարաժամկետ ազատազրկում նախատեսող դատավճռի կայացման հետ կապված:
Նախարարությունը նշել է, որ առանձնակի վտանգի տակ են այն քաղաքացիները, ովքեր միաժամանակ ունեն և Գերմանիայի և Իրանի քաղաքացիություն։

Germany suspends bilateral dialogue with Iran in the fields of energy and economy, said German Foreign Minister Annalena Baerbock, as quoted by TASS.
In addition, Baerbock announced that Germany is restricting the issuance of visas for holders of Iranian diplomatic passports.
The agency noted that citizens of Germany could be in danger in Iran due to possible arrest, interrogation or even the risk of a sentence involving a long term of imprisonment.
The ministry noted that citizens who hold both German and Iranian citizenship are at particular risk.