Արարատ Միրզոյանն ընդունել է ԵՄ դիտորդական կարողությունների առաքելությանը
Նոյեմբերի 4-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Հայաստանում ԵՄ դիտորդական կարողությունների առաքելության ղեկավար Մարեկ Շչիգիելին և նրա գլխավորած պատվիրակության անդամներին:
ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում նախարար Միրզոյանը ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-14-ին ՀՀ տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության նկատմամբ Ադրբեջանի ագրեսիայից հետո տարածաշրջանում ստեղծված անվտանգային իրավիճակը, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության հանգուցալուծման վերաբերյալ հայկական կողմի դիրքորոշումները:
Մարեկ Շչիգիելը շնորհակալություն է հայտնել հայկական կողմին ԵՄ քաղաքացիական առաքելությանը ցուցաբերած աջակցության համար և ներկայացրել է իրենց գործունեության շրջանակն ու առաջիկա աշխատանքները Հայաստանում:

Министр ИД Армении принял руководителя миссии наблюдательных возможностей ЕС в Армении
4 ноября министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян принял главу миссии наблюдательных возможностей ЕС в Армении Марека Щигеля и членов возглавляемой им делегации.
Как сообщили в МИД, в ходе встречи министр Мирзоян представил ситуацию по безопасности в регионе после агрессии Азербайджана, совершенной против территориальной целостности и суверенитета Армении 13-14 сентября, по урегулированию отношений между Арменией и Азербайджаном, также и позиции армянской стороны в урегулировании нагорно-карабахского конфликта.
Глава МИД РА подчеркнул важность размещения в Армении гражданской миссии ЕС, выразив уверенность, что это будет способствовать установлению стабильности и мира в регионе.
Марек Щигель выразил благодарность армянской стороне за содействие, оказываемое гражданской миссии ЕС, и представил круг их деятельности и предстоящую работу в Армении.