Նրան Մոսկվայից ուղարկել են հստակ օրակարգով․ Ալիևը բացառել է Ռուբեն Վարդանյանի հետ բանակցությունների հնարավորությունը
Bloomberg.com
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը բացառել է Արցախի պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի հետ բանակցությունների հնարավորությունը, փոխանցում է News.am։
«Ես կարևոր եմ համարում, որ Հայաստանը հստակ հայտարարի, թե իրականում ինչ է ուզում։ Եթե նրանք ուզում են խոսել Ղարաբաղում հայերի իրավունքների և անվտանգության մասին, ապա դա չի աշխատի։ Մենք պատրաստ ենք այդ մասին խոսել Ղարաբաղում բնակվող հայերի հետ, բայց ոչ այնպիսի մարդկանց հետ, ինչպիսին Վարդանյանն է, որին ուղարկել են Մոսկվայից և որի գրպաններում ռուս ժողովրդից գողացված միլիարդավոր գումարներ կան։

Алиев исключил возможность переговоров с Рубеном Варданяном: его отправили туда из Москвы с четкой повесткой
Bloomberg.com
Президент Азербайджана Ильхам Алиев исключил возможность переговоров с госминистром Арцаха Рубеном Варданяном, передает News.am.
"Я считаю важным, чтобы Армения четко заявила, чего она на самом деле хочет. Если они хотят говорить о правах и безопасности армян в Карабахе, то это не сработает. Мы готовы говорить об этом с проживающими в Карабахе армянами, но не с такими людьми, как Варданян, которого прислали из Москвы и у которого в карманах миллиарды денег, украденных у русского народа.