Առաջիկայում Ռուսաստանում Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների հանդիպում նախատեսված չէ․ Պեսկով
Առաջիկայում Ռուսաստանում Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների հանդիպում նախատեսված չէ։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահ խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Առաջիկայում ոչ, նման հանդիպում նախատեսված չէ»,-ասել է նա։
Նրա խոսքով՝ ՌԴ-ն շարունակում է աշխատել Հայաստանի և Ադրբեջանի հարաբերությունների շուտափույթ կարգավորման, այդ թվում՝ խաղաղության պայմանագրի նախապատրաստման ուղղությամբ։
Ավելի վաղ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, որ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ Բրյուսելում դեկտեմբերի 7-ին նախատեսված հանդիպումը չի կայանա: Նրան չի գոհացրել հանդիպմանը Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի ներկայության մասին Երևանի առաջարկը։
«Ռուսաստանը շարունակում է աջակցել երկու պետություններին իրավիճակի կարգավորման և խաղաղության պայմանագրի ստորագրման հարցում»,-հավելել է Պեսկովը։

В ближайшей перспективе встреча лидеров Армении и Азербайджана в России не планируется: Песков
В ближайшей перспективе встреча лидеров Армении и Азербайджана в России не планируется, заявил журналистам пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков, сообщает РИА Новости.
"В близлежащей нет", - сказал Песков, отвечая на вопрос о планах по встрече лидеров Армении и Азербайджана в России в близлежащей перспективе.
Ранее президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что встреча с премьер-министром Армении Николом Пашиняном в Брюсселе, запланированная на 7 декабря, не состоится. Его не устроило условие Еревана об участии во встрече президента Франции Эммануэля Макрона.
"Россия не то, что готова, Россия постоянно констатирует продолжение своей работы по содействию двум государствам в урегулировании ситуации... и в подписании мирного договора", - сказал Песков, отвечая на вопрос о том, готова ли Россия предложить свою площадку для проведения переговоров.