Արարատ Միրզոյանի հանդիպումը Միխայել Զիբերթի հետ
Նոյեմբերի 25-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը ընդունել է Արտաքին գործողությունների եվրոպական ծառայության Ռուսաստանի, Արևելյան գործընկերության, Կենտրոնական Ասիայի, տարածաշրջանային համագործակցության և ԵԱՀԿ հարցերով կառավարող տնօրեն Միխայել Զիբերթին:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Եվրամիություն համագործակցությանը, տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող հարցեր: Արարատ Միրզոյանը և Միխայել Զիբերթը մտքեր են փոխանակել Հայաստանում ԵՄ դիտորդական առաքելության գործունեության վերաբերյալ:
ՀՀ ԱԳ նախարարը ներկայացրել է Հարավային Կովկասում կայունության և խաղաղության հաստատման վերաբերյալ հայկական կողմի մոտեցումները: Ընդգծվել է, որ Ադրբեջանի ռազմատենչ հռետորաբանությունը և ոչ կառուցողական քաղաքականությունը խաթարում են խաղաղության հաստատման ջանքերը, իսկ նոր էսկալացիայի հավանականությունը շարունակում է բարձր մնալ:
Արարատ Միրզոյանն անդրադարձ է կատարել նաև Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին:

On November 25, Minister of Foreign Affairs of Armenia Ararat Mirzoyan received Michael Siebert, the Managing Director for Russia, Eastern Partnership, Central Asia, Regional Cooperation and OSCE of the European External Action Service.
During the meeting, the interlocutors discussed issues related to Armenia-EU cooperation and regional security. Ararat Mirzoyan and Michael Siebert exchanged views on the activities of the EU Monitoring Mission in Armenia.
The Foreign Minister of Armenia briefed upon the approaches of the Armenian side on the establishment of stability and peace in the South Caucasus. It was emphasized that Azerbaijan's warmongering rhetoric and non-constructive policies undermine peace efforts, meanwhile the chance of a new escalation remains high.