Քննարկվել է Համընդհանուր հայտարարագրման համակարգի ներդրման ուղղությամբ իրականացվող քայլերի ընթացքը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են Համընդհանուր հայտարարագրման համակարգի ներդրմանը վերաբերող հարցեր:
Խորհրդակցությանը մասնակցել են փոխվարչապետներ՝ Մհեր Գրիգորյանը և Համբարձում Մաթևոսյանը, շահագրգիռ գերատեսչությունների ղեկավարները, Ազգային ժողովի գլխադասային հանձնաժողովների նախագահները և պաշտոնատար այլ անձինք:
Քննարկվել են Համընդհանուր հայտարարագրման համակարգի ներդրման ուղղությամբ մինչ այժմ իրականացված քայլերն ու առաջիկայում նախատեսվող ծրագրերը: Մասնավորապես, մտքեր են փոխանակվել համակարգի գործունեության, հայտարարագրման գործընթացի հնարավորինս պարզեցման և այլ հարցերի շուրջ:
Վարչապետը կարևորել է վերոնշյալ ինստիտուտի ներդրումը և ընդգծել, որ այն պետության և քաղաքացու հարաբերություններում ունենալու է առանցքային նշանակություն: Նիկոլ Փաշինյանը համոզմունք է հայտնել, որ Համընդհանուր հայտարարագրման համակարգի ներդրումը նպաստելու է ոչ միայն թափանցիկության ապահովմանը, մարդկային կապիտալի զարգացմանը, այլ նաև ունենալու է էական հակակոռուպցիոն էֆեկտ:

The steps towards the introduction of the Universal Declaration System discussed at Government
Chaired by Prime Minister Nikol Pashinyan, a consultation was held, during which issues related to the introduction of the Universal Declaration System were discussed.
The meeting was attended by Deputy Prime Ministers Mher Grigoryan and Hambardzum Matevosyan, heads of relevant departments, chairpersons of the National Assembly's concerned committees and other officials.
The steps taken so far towards the introduction of the Universal Declaration System and the measures planed for the the near future were discussed. In particular, the participants exchanged thoughts on the operation of the system, simplification of the declaration process as much as possible, and other issues.
The Prime Minister emphasized the introduction of the mentioned institution and noted that it will have a key importance in the relations between the state and the citizen. Nikol Pashinyan expressed conviction that the introduction of the Universal Declaration System will contribute not only to ensuring transparency, the development of human capital, but will also have a significant anti-corruption effect.