ՀՀ և Լեհաստանի ԱԳ նախարարները քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգության և կայունության հարցեր
Դեկտեմբերի 1-ին ԵԱՀԿ նախարարական համաժողովի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Լեհաստանի ԱԳ նախարար  Զբիգնև Ռաուի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգության և կայունության հարցեր:
Անդրադառնալով ՀՀ տարածքային ամբողջականության դեմ ադրբեջանական վերջին ագրեսիայի հետևանքներին՝ Արարատ Միրզոյանն ընդգծել է, որ ՀՀ ինքնիշխան տարածքներից ադրբեջանական զինված ուժերի դուրսբերումն ու առկա հումանիտար բնույթի խնդիրների հասցեագրումը հայկական կողմի համար հանդիսանում են առաջնահերթություններ: Այս համատեքստում կարևորվել է ԵԱՀԿ կարիքների գնահատման առաքելությունը Հայաստանում՝ հույս հայտնելով, որ այն կնպաստի լարվածության նվազմանն ու կայունության հաստատմանը:
Նախարար Միրզոյանը ներկայացրել է նաև Հարավային Կովկասում անվտանգության և խաղաղության հասնելու վերաբերյալ հայկական կողմի մոտեցումները։

Министр иностранных дел Армении и Польши обсудили вопросы региональной безопасности и стабильности
1 декабря в рамках заседания Совета министров ОБСЕ состоялась встреча министра иностранных дел Республики Армения Арарата Мирзояна с действующим председателем ОБСЕ, министром иностранных дел Польши Збигневом Рау.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы региональной безопасности и стабильности.
Коснувшись последствий последней азербайджанской агрессии в отношении территориальной целостности Республики Армения, Арарат Мирзоян подчеркнул, что вывод вооруженных сил Азербайджана с суверенных территорий Республики Армения и решение существующих гуманитарных проблем являются приоритетами армянской стороны. В этом контексте стороны особо отметили роль миссии ОБСЕ по оценке потребностей в Армении, выразив надежду, что она поспособствует снижению напряженности и установлению стабильности.
Министр Мирзоян также представил подходы армянской стороны относительно достижения безопасности и мира на Южном Кавказе.