Մոսկվայում ընթանում են Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների բանակցությունները
Մոսկվայում ընթանում են Ռուսաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Սերգեյ Լավրովի և Ջեյհուն Բայրամովի բանակցությունները, հայտնում է NEWS.am-ը:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ՝ Բայրամովը ծաղկեպսակ է դրել Ռուսաստանի մայրաքաղաքի Ալեքսանդրովյան այգում գտնվող Անհայտ զինվորի գերեզմանին։ Այնուհետ Ադրբեջանի արտգործնախարարը ուղևորվել է ՌԴ ԱԳՆ՝ ռուս գործընկեր Սերգեյ Լավրովի հետ հանդիպելու համար։
Դեկտեմբերի 4-ին ՌԴ ԱԳՆ-ն հայտնել էր, որ արտգործնախարարների հանդիպմանը նախատեսվում է քննարկել երկկողմ համագործակցության վիճակն ու հեռանկարները, կարծիքներ փոխանակել տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի արդիական ասպեկտների, այդ թվում՝ ադրբեջանա-հայկական հարաբերությունների կարգավորման հարցերի վերաբերյալ։

Talks between the Foreign Ministers of Russia and Azerbaijan, Sergey Lavrov and Jeyhun Bayramov, are underway in Moscow, NEWS.am reports.
First, Bayramov laid a wreath at the Tomb of the Unknown Soldier in the Russian capital, Azerbaijani media reported. After that, he went to the Russian foreign ministry to meet with his Russian counterpart, Sergey Lavrov.
The Russian foreign ministry had announced Sunday that at the meeting of the two foreign ministers, it is planned to discuss the state and prospects of Russian-Azerbaijani cooperation, and to exchange views on current aspects of the regional and international agenda—including the normalization of Azerbaijani-Armenian relations.