Մոսկվայում ընթանում են Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների բանակցությունները
Մոսկվայում ընթանում են Ռուսաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Սերգեյ Լավրովի և Ջեյհուն Բայրամովի բանակցությունները, հայտնում է NEWS.am-ը:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ՝ Բայրամովը ծաղկեպսակ է դրել Ռուսաստանի մայրաքաղաքի Ալեքսանդրովյան այգում գտնվող Անհայտ զինվորի գերեզմանին։ Այնուհետ Ադրբեջանի արտգործնախարարը ուղևորվել է ՌԴ ԱԳՆ՝ ռուս գործընկեր Սերգեյ Լավրովի հետ հանդիպելու համար։
Դեկտեմբերի 4-ին ՌԴ ԱԳՆ-ն հայտնել էր, որ արտգործնախարարների հանդիպմանը նախատեսվում է քննարկել երկկողմ համագործակցության վիճակն ու հեռանկարները, կարծիքներ փոխանակել տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի արդիական ասպեկտների, այդ թվում՝ ադրբեջանա-հայկական հարաբերությունների կարգավորման հարցերի վերաբերյալ։

В Москве проходят переговоры глав МИД России и Азербайджана
В Москве проходят переговоры глав МИД России и Азербайджана, Сергея Лаврова и Джейхуна Байрамова, передает NEWS.am.
Как сообщают азербайджанские СМИ, в российской столице Байрамов возложил венок к могиле Неизвестного солдата в Александровском саду. Затем глава МИД Азербайджана направился в МИД России для встречи с российским коллегой Сергеем Лавровым.
4 декабря МИД РФ сообщал, что на встрече глав МИД планируется обсудить состояние и перспективы двустороннего сотрудничества, провести обмен мнениями по актуальным аспектам региональной и международной повестки дня, в том числе по вопросам нормализации азербайджано-армянских отношений.