Հայկական կողմը ստացել է Ադրբեջանի պատասխան առաջարկները. Աղաջանյանը չի բացառում մինչև տարեվերջ Փաշինյան-Ալիև հանդիպումը
Հայկական կողմը ստացել է խաղաղության պայմանագրի նախագծի համար ադրբեջանական կողմի առաջարկները, որոնք հայկական կողմի առաջարկների արձագանքն են. այսպիսով քննարկվում է առաջարկների երրորդ փուլը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ասաց ՀՀ ազգային ժողովի Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանն՝ Աժ-ում կայացած ասուլիսի ընթացքում անդրադառնալով լրագրողների հարցերին:
«Հայկական կողմը ստացել է Ադրբեջանի առաջարկները, որոնք ըստ էության, արձագանք են հայկական կողմի առաջարկների: Այսինքն՝ կարելի է ասել այդ առաջարկների երրորդ փուլն է քննարկվում»,-ասաց Աղաջանյանը՝ մանրամասներ չներկայացնելով հրապարակման ոչ ենթակա քննարկումներից:
Հայկական կողմն այսպիսով ստացել է Ադրբեջանից պատասխան առաջարկները: Իսկ ինչ վերաբերում է մինչև տարեվերջ երկրների ղեկավարների կամ ԱԳ նախարարների մակարդակով հնարավոր հանդիպման մասին հարցի՝ նա ասաց. «Այո, կարծում եմ՝ չի կարելի բացառել»:

Армения получила ответные предложения Азербайджана: не исключена встреча Пашинян-Алиев до конца года
Армянская сторона получила предложения азербайджанской стороны относительно мирного договора, которые являются ответом на предложения армянской стороны. Как сообщает "Арменпресс", об этом сообщил председатель постоянной комиссии по внешним отношениям Национального собрания РА Эдуард Агаджанян, отвечая на вопросы журналистов на состоявшейся в НС пресс-конференции.
"Армения получила предложения Азербайджана, которые, по сути, являются ответом на предложения армянской стороны. Другими словами, можно сказать, что обсуждается третий этап этих предложений", - сказал Агаджанян, не представив подробностей обсуждений, не подлежащих публикации.
Таким образом, армянская сторона получила ответные предложения от Азербайджана. Что касается возможной встречи на уровне глав государств или министров иностранных дел до конца года, Агаджанян ответил: "Да, я думаю, это не исключено".