Հայկական կողմը ստացել է Ադրբեջանի պատասխան առաջարկները. Աղաջանյանը չի բացառում մինչև տարեվերջ Փաշինյան-Ալիև հանդիպումը
Հայկական կողմը ստացել է խաղաղության պայմանագրի նախագծի համար ադրբեջանական կողմի առաջարկները, որոնք հայկական կողմի առաջարկների արձագանքն են. այսպիսով քննարկվում է առաջարկների երրորդ փուլը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ասաց ՀՀ ազգային ժողովի Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանն՝ Աժ-ում կայացած ասուլիսի ընթացքում անդրադառնալով լրագրողների հարցերին:
«Հայկական կողմը ստացել է Ադրբեջանի առաջարկները, որոնք ըստ էության, արձագանք են հայկական կողմի առաջարկների: Այսինքն՝ կարելի է ասել այդ առաջարկների երրորդ փուլն է քննարկվում»,-ասաց Աղաջանյանը՝ մանրամասներ չներկայացնելով հրապարակման ոչ ենթակա քննարկումներից:
Հայկական կողմն այսպիսով ստացել է Ադրբեջանից պատասխան առաջարկները: Իսկ ինչ վերաբերում է մինչև տարեվերջ երկրների ղեկավարների կամ ԱԳ նախարարների մակարդակով հնարավոր հանդիպման մասին հարցի՝ նա ասաց. «Այո, կարծում եմ՝ չի կարելի բացառել»:

Azerbaijan responds to Armenia’s proposals, Pashinyan-Aliyev meeting by yearend not ruled out
Armenia has received proposals from Azerbaijan on the peace treaty, a senior lawmaker saidArmenpress reports.
The proposals are Azerbaijan’s response to Armenia’s proposals, Member of Parliament and Chair of the Foreign Relations Committee Eduard Aghajanyan told reporters.
“The Armenian side received Azerbaijan’s proposals, which are basically the response to the Armenian side’s proposals. Meaning, we can say that the third round of these proposals is under discussion,” Aghajanyan said without elaborating.
Asked whether or not a meeting between the Armenian and Azerbaijani leaders or foreign ministers could take place by yearend, Aghajanyan said: “Yes, I think we can’t rule it out.”