Վարչապետը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսիի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Վարչապետը բարձր է գնահատել տիկին դեսպանի գործունեությունը մեր երկրում և նշել, որ նրա պաշտոնավարման ընթացքում հայ-ամերիկյան հարաբերություններում արձանագրվել է դինամիկ զարգացում: Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ վերջին տարիների ընթացքում, այդ թվում՝ ԱՄՆ օժանդակությամբ, մեր երկրում իրականացվում են ինստիտուցիոնալ բարեփոխումներ, որոնք նպաստում են ժողովրդավարության զարգացմանն ու ամրապնդմանը: Վարչապետը հավելել է, որ հայ-ամերիկյան ռազմավարական երկխոսության շրջանակում ևս իրականացվող ծրագրերը նպաստում են երկկողմ փոխշահավետ կապերի ընդլայնմանը:
Լին Թրեյսին շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին և ՀՀ կառավարությանը՝ սերտ համագործակցության համար և նշել, որ իր պաշտոնավարման ընթացքում Հայաստանում տեղի ունեցած փոփոխություններն էապես նպաստել են մեր երկրում ժողովրդավարության առաջմղմանը: Այս համատեքստում, դեսպանն ընդգծել է հատկապես կոռուպցիայի դեմ պայքարում և պետական կառավարման ոլորտում արդյունավետ բարեփոխումների իրականացման փաստը:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-ամերիկյան հարաբերություններին առնչվող, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող տարբեր հարցեր:

PM Pashinyan holds farewell meeting with the US Ambassador to Armenia Lynne Tracy
Prime Minister Nikol Pashinyan received US Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia Lynne Tracy, who is completing her diplomatic mission in our country.
The Prime Minister highly appreciated the activities of the Ambassador in our country and noted that during her tenure, a dynamic development was recorded in Armenian-American relations. According to Nikol Pashinyan, institutional reforms have been carried out in our country in recent years, including with the US assistance, which contribute to the development and strengthening of democracy. The Prime Minister added that the programs implemented within the framework of the Armenian-American strategic dialogue also contribute to the expansion of mutually beneficial bilateral ties.
Lynne Tracy thanked the Prime Minister and the Armenian Government for their close cooperation and noted that the changes that took place in Armenia during her term of office significantly contributed to the promotion of democracy in our country. In this context, the Ambassador emphasized the effective reforms in the fight against corruption and in the field of public administration.
The interlocutors discussed various issues related to Armenian-American relations, as well as issues of mutual interest.